На Кіровоградщині ініціюватимуть створення обласної програми протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу

 • 27 лип. 2023 14:35
 • 288
  • Новина На Кіровоградщині ініціюватимуть створення обласної програми протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу Ранкове місто. Кропивницький
   
  На Кіровоградщині ініціюватимуть створення обласної програми протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, сповіщає Кіровоградська обласна державна адміністрація.
   
  Таке рішення було прийнято на засіданні обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу за головування першого заступника начальника Кіровоградської ОВА Павла Конопка. У засіданні взяли участь керівники лікувальних закладів області, представники благодійних, громадських та міжнародних організацій, а також структурних підрозділів обласної військової адміністрації.
   
  Як повідомив під час засідання виконавчий директор БО "100 відсотків життя. Кропивницький" Костянтин Данильченко, на сьогодні у Кіровоградській області спостерігається приріст в епідемії туберкульозу.
  - Контингент хворих на всі форми активного туберкульозу, який знаходиться на обліку в протитуберкульозних закладах системи МОЗ України станом на 1 квітня 2023 року по області складає 709 осіб. За поширеністю Кіровоградська область на другому місці після Одеської. Крім того, Кіровоградщина продовжує бути в трійці лідерів дитячої захворюваності на туберкульоз, - зазначив Костянтин Данильченко.
  За його словами, в Україні розповсюджена практика залучення коштів місцевих бюджетів для надання належної медико-соціальної допомоги людям, хворим на туберкульоз та ВІЛ/СНІД. Частина регіонів вже забезпечила соціальний супровід хворих на туберкульоз коштом бюджетів різного рівня.
   
  У підсумку, члени профільної обласної ради підтримали ініціативу з розробки обласної соціальної програми протидії соціально-значущим захворюванням, зокрема туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, та змін до законодавства України з питань підготовки проєктів нових державних цільових програм, що потребують додаткового фінансування з державного чи обласного бюджету.