На Кіровоградщині очікується спалах кору

 • 20 лип. 2023 10:30
 • 807
  • Новина На Кіровоградщині очікується спалах кору Ранкове місто. Кропивницький
   
  В Україні існує реальний ризик спалаху кору, повідомила під час брифінгу у Кіровоградській ОВА керівниця Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Надія Оперчук.
   
  Як вона зазначила, останній спалах кору в Україні був у 2017-2019 роках. За цей період перехворіло 112 тисяч людей. У Кіровоградській області, через належний рівень вакцинації, тоді перехворіло всього 908 людей, переважно дорослих, які були не щеплені. За шість місяців нинішнього року в Україні виявлено 20 випадків кору, і є ризик того, що ми стоїмо на порозі чергового спалаху хвороби.
  - Кір майже завжди, як у дітей, так і у дорослих, протікає важко. Він часто ускладнюється важкими формами запалення легень, вушною інфекцією, енцефалітами. Дві дози вакцини створюють належний імунітет, - повідомила посадовиця.
  Вакцинація дітей проти кору проводиться у два етапи: у 12 місяців і ревакцинація у 6 років. Для дітей вона безкоштовна.
   
  Надія Оперчук також запевнила, що на сьогодні кожен заклад охорони здоров’я Кіровоградщини забезпечений вакциною у достатній кількості. Крім того, в області створено 13 мобільних бригад, які готові виїхати у будь-який куточок регіону.