На Кіровоградщині у Помічній «Свобода» і «Яворина» спільно відзначили День волонтера

 • 6 груд. 2016 11:33
 • 848
  • Новина На Кіровоградщині у Помічній «Свобода» і «Яворина» спільно відзначили День волонтера Ранкове місто. Кропивницький
   
  Учора, 5 грудня 2016 року, в місті Помічна Добровеличківського району на Кіровоградщині відбувся захід, приурочений до Міжнародного дня волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку (International Volunteer Day for Economic and Social Development).
  Модератором заходу виступила місцева організація ГО «Об’єднання українок «Яворина», яку очолює Смолій Неля Василівна. Традиційно, урочистості розпочали зі спільного виконання Державного Гімну України, тональність якого задала викладачка музики, завуч ЗОШ №2 Капканюк Оксана Анатоліївна.
  Хвилина мовчання на пам’ять загиблих в нелюдському протистоянні українців внутрішнім і зовнішнім ворогам передувала виступу вихованки музичної школи викладача Ірини Іванівни Горбенко. Після цього юна учениця Марія виконала декілька творів для скрипки.
  Про виникнення та становлення волонтерського руху в світі та, зокрема, в Україні, а також про походження свята, видатних волонтерів і сучасне бачення волонтерства й напрямків діяльності розповіли Лариса Віталіївна Гриценко (викладач ЗОШ №1) та Олена Вікторівна Попова (викладач ЗОШ №2). Свої доповіді вони доповнювали власними прикладами з життя. Нагадаємо, що Олена Вікторівна є активною волонтеркою, а брат Лариси Віталіївни – добровольцем та учасником бойових дій.
  Із захопленням присутні слухали розповіді волонтерів з міста Новоукраїнки, з якими помічнянські яворинки співпрацюють впродовж тривалого часу. Михайло Іванович Нікулін та його дружина і найближча помічниця Наталія Петрівна з перших днів війни підтримували хлопців на сході. Мають нагороди та подяки. Вони розповіли присутнім, як потрапляли в небезпечні ситуації і дивом залишалися живими та неушкодженими. Хоча, за їх свідченнями, їх авто пощастило менше – машина пережила безліч ремонтів. Пригадували волонтерами й ситуації, коли доводилося бачити на власні очі залпи ворожих «Градів», не кажучи вже про їх наслідки. Неодноразово зупиняли машини на мінних полях, коли випадково опинялися за лінією блокпостів з ворожого боку. 
  Згодом захід продовжив голова районної організації ВО «Свобода» Юрій Безпалько. Після вшанування чину волонтерів присутні отримали змогу переглянути відеофільм про ВО «Свобода», яка пройшла шлях довжиною у двадцять п’ять років. Юрій Безпалько підкреслює, що це був шлях просвітництва та боротьби за соціальне та національне визволення української нації. 
  Як доповнення до відео та розповіді голови націоналістичного осередку, присутні отримали кольорові буклети зі статистикою зростання та діяльності організації націоналістів. Далі розмова торкнулася нагальних проблем «децентралізації» і варіантів створення територіальних громад. Учасники заходу з цікавістю переглянули й анімаційний сюжет про антиконституційний олігархічний злочин відносно громадян України і про намагання змінити Основний Закон не на користь громаді. Домовились про окрему зустріч для того, щоб обговорити тему детальніше.
  Далі зустріч відбувалася в режимі живого спілкування, але найбільша увага та найбільша кількість запитань була спрямована до гостей з Новоукраїнки – волонтерів Наталії та Михайла Нікуліних. Хоча, не менше уваги дісталося і відомим вже багатьом воїнам на сході смачним вареникам по-яворинськи, якими непосидючі дівчата щедро частують захисників
  Активістки «Яворини» з Помічної вдячні кожному, хто допоміг відзначити цей важливий для багатьох день – День волонтера. Особливу подяку за сприяння та надання приміщення організатори висловлюють директорові помічнянського Палацу культури Клименку Олександру Віталійовичу, який, до речі, сам нещодавно був демобілізований з лав ЗСУ.
  Кореспондент ВО «Свобода» в Помічній Ю. Безпалько