На Кіровоградщині за вимагання судитимуть “вора в законі”

 • 30 лист. 2022 08:47
 • 550
  • Новина На Кіровоградщині за вимагання судитимуть “вора в законі” Ранкове місто. Кропивницький
   
    Обвинувачений, використовуючи злочинний вплив, створив злочинну організацію та налагодив на території слідчого ізолятора вимагання коштів у ув’язнених та їхніх родичів. Правоохоронцями задокументовано чотири факти вимагання коштів учасниками злочинної організації.
   
  За процесуального керівництва Кіровоградської обласної прокуратури досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено.
  За даними слідства, обвинувачений, перебуваючи у злочинному світі у статусі «вора в законі», влітку 2018 році створив стійку злочинну організацію з числа осіб кримінального середовища, які спеціалізувалися на вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів. Так, кримінальним авторитетом було призначено довірену особу на посаду так званого «смотрящого» у слідчому ізоляторі м. Кропивницький. Останній за дорученням від обвинуваченого, разом з спільниками, виконував завдання по вимаганню коштів з утриманців СІЗО та громадян на волі, погрожуючи при цьому застосуванням насильства до самих потерпілих, а також їхніх родичів.
   
  У 2020 році обвинувальний акт стосовно «смотрящого» та виконавців було скеровано до суду.
  «Вор у законі» до літа 2022 року переховувався від слідства. Згодом був затриманий правоохоронними органами. Йому було повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 3 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу) Кримінального кодексу України.
   
  Наразі слідчими зібрано достатню кількість доказів протиправної діяльності обвинуваченого. Справу розслідувано, обвинувальний акт за ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 189 (вимагання) КК України скеровано до суду. 
   
  Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна.
  Досудове розслідування здійснювали слідчі СУ ГУНП України в Кіровоградській області, оперативний супровід Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.
  Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.