На Кіровоградщині звели багатоквартирний модульний будинок для ВПО

 • 9 трав. 2024 14:30
 • 1523
  • Новина На Кіровоградщині звели багатоквартирний модульний будинок для ВПО Ранкове місто. Кропивницький

  Житло, адаптація до нового життя та соціалізація у нових громадах — основні виклики, які постали перед українцями, що втратили власну домівку через повномасштабну російську агресію.

  Це питання вкрай гостре й для Кіровоградщини, де зареєстровано близько 90 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Усвідомлюючи труднощі, з якими стикнувся регіон, благодійна організація Українська освітня платформа розпочала реалізацію проєкту з встановлення модульного житла для ВПО, аби допомогти хоч трохи зменшити гостроту цих викликів. За підтримки Kerk in Actie (KIA), однієї з найстаріших системних гуманітарних організацій Нідерландів, заплановане спорудження двох модульних будинків загальною місткістю на 12 квартир. Ці помешкання передбачені для осіб, що залишили свої громади внаслідок російської агресії та мають додаткові категорії вразливості (вік, інвалідність, тощо).

  Один будинок на 4 квартири вже встановили у смт Нове Кропивницької громади, а інший, на 8 окремих помешкань, постане у селі Володимирівка Суботцівської сільської громади. Житло, соціальне у всіх сенсах

  Соціальне житло, окрім власне функції житла, повинне також сприяти соціалізації його мешканців, допомогти їм відбудувати своє життя, зруйноване війною. Саме тому, в рамках проєкту, передбачено надання мешканцям, що проживатимуть у модульному житлі, таких послуг, як:

  Юридичні консультації;

  Психологічні консультації;

  Соціальний супровід;

  Інші типи соціальних послуг.

  Після року проживання у такому будинку родини, які потребують допомоги, зможуть адаптуватися та отримати необхідну підтримку для самостійного життя. Надалі житло буде функціонувати, аби допомогти вже новим мешканцям.

  Наразі ми вже придбали земельні ділянки. Перший будинок, у Кропивницькому, вже зведено, і він перебуває на етапі облаштування благоустрою” — розповідає Петро Дацків, проєктний менеджер Української освітньої платформи. За реалізацію проєкту відповідає Опорний центр Української освітньої платформи у Кропивницькому, яким є релігійна громада Різдва Святого Івана Хрестителя УГКЦ. Опорний центр — об'єднує кластер організацій громадянського суспільств та релігійних громад, що реалізують власні проєкти в партнерстві з Українською освітньою платформою у регіонах.

  До слова, Українська освітня платформа заснована у 2000-у році, (до 2021 рр. — БО «Львівська освітня фундація»). До повномасштабного вторгнення діяльність організації носила перш за все освітній та інституційний характер. З початку російської агресії у 2014-у році, організація заснувала волонтерський рух молоді «Будуємо Україну Разом», дала старт соціальній майстерні «WoodLuck» і запустила рух добросусідства в Україні.

  Від початку повномасштабної війни Українська освітня платформа розгорнула гуманітарну місію. Упродовж 2022-2023 років разом з партнерами:

  евакуювала із зони бойових дій та прифронтових територіях понад 13 250 осіб;

  розмістила у тимчасових прихистках понад 100 000 людей з постраждалих громад;

  передала понад 4 000 000 кілограм гуманітарних товарів;

  надала 46 800 базових наборів (канцелярія, одяг, гігієна) для дітей, які постраждали через війну, а також майже 2000 ноутбуків та 1 модульну швидкозбірну школу;

  підтримала через механізм субгрантингу 150 соціальних проєктів у 15 регіонах України на суму в майже 40 млн грн, задля розвитку спроможностей постраждалих громад.