На Кіровоградщину завітали артистичні донеччани

 • 27 трав. 2016 11:27
 • 1016
  • Новина На Кіровоградщину завітали артистичні донеччани Ранкове місто. Кропивницький

  У складі делегації здебільшого діти – вихованці музичних шкіл Добропільського району, їх там збереглося 3, є також фахівці бібліотечної справи, оскільки саме цей напрям серед закладів культури Добропілля інтенсивно розвивається. Всього делегація налічує 27 осіб, прибули вони в область напередодні і вже встигли побувати в Кіровоградській музичній школі №1 ім. Г.Нейгауза, в музичному училищі, обласному українському музично-драматичному театрі ім. М.Л.Кропивницького, в краєзнавчому музеї та в дендропарку – вражень від побаченого і почутого і в дітей, і в дорослих через край. Адже хоч саме Добропілля і досить велике містечко, із прилеглими населеними пунктами налічує 60 тис. жителів, але інфраструктура закладів культури не настільки добре розвинена, як у Кіровограді – про це говорила начальник відділу культури і туризму Добропільської міської ради Людмила Білоус.

  Гостей радо привітав сам голова облдержадміністрації. З його слів стало зрозуміло, що керівник області відповідально ставиться до реалізації проекту Міністерства культури України "Український Донбас", адже в рамках культурної співпраці між визначеними районами Донецької та Луганської областей говорив Сергій Кузьменко про літнє оздоровлення дітей. Так, за його словами варто опрацювати можливість прийняти і оздоровити у дитячих таборах області кілька десятків дітей з Донбасу.

  А взагалі, як підкреслив він далі, аби назавжди припинити дискусію "Донбас український, чи окремішній і сам по собі, треба частіше приїздити ось такими делегаціями в гості один до одного, обмінюватися досвідом, регіональними традиціями та культурними надбаннями".

  Директору департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації Валентині Животовській він одразу доручив формувати склад делегації від Кіровоградщини, до якої увійдуть артисти обласної філармонії і театру, інші діячі культури та мистецтва. Валентина Животовська зауважила, що обласний департамент уже працює над напрямками міжрегіональної співпраці в галузі культури не лише з Добропільським районом, а й з Білокуракинським Луганської області – в планах візити фахівців і спеціалістів галузі до профільних закладів, як-то бібліотекарів, директорів музичних шкіл тощо.

  А Людмила Білоус користуючись нагодою, запросила кіровоградську творчу делегацію на День міста, що співпадає по даті із Днем шахтаря на виступ у Добропілля, за її словами це буде і подарунок місту, і форма співпраці.

  Насамкінець Людмила Білоус обмінялась із Сергієм Кузьменком пам’ятними сувенірами. Діти теж долучились до обміну сувенірами і виконали патріотичну пісню "Єднаймося люба родино". Без подарунків вони також не залишились – їх вручив голова облдержадміністрації. Завершилася зустріч спільним фото на згадку.