НА ЗАПОВІТНІЙ СЦЕНІ КОРИФЕЇВ

 • 8 лют. 2024 14:30
 • 315
  • Новина НА ЗАПОВІТНІЙ СЦЕНІ КОРИФЕЇВ Ранкове місто. Кропивницький

  8 лютого 2024 року виповнюється 85 років від дня народження відомого шанувальникам театрального мистецтва на Кіровоградщині та за її межами народного артиста України Володимира Леонідовича Мироновича.

  До ювілею актора Кропивницького академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. Л. Кропивницького літературно-меморіальний музей І.К. Карпенка-Карого міста Кропивницького підготував віртуальну виставку «На заповітній сцені корифеїв».

  Народився майбутній майстер сцени 1939 року у Запоріжжі. У 1960 році закінчив Київський театральний інститут імені Івана Карпенка-Карого.

  Трудову діяльність розпочав у Черкаському обласному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г. Шевченка.

  З 1965 по 1969 рік грав у Кіровоградському музично-драматичному театрі імені М. Кропивницького. Пізніше працював артистом Луганського обласного драматичного театру, Львівського театру юного глядача імені М. Горького, Полтавського обласного музично-драматичного театру імені М. Гоголя, якому віддав 20 років свого життя і творчості.

  У 1991 році Володимир Миронович повернувся до Кіровограда (нині – м. Кропивницький). Саме на кропивничанській сцені відбулося справжнє становлення актора, розкрилася його обдарованість артиста широкого амплуа. Він з успіхом грав і в драматичних виставах, і, маючи вокальні дані, в музичних комедіях та оперетах.

  За довге сценічне життя Володимир Леонідович створив більше 160 ролей. Він не задовольнявся тільки своїми природними даними, до таланту додавав ще силу свідомої, розумної праці.

  За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва Володимира Мироновича відзначено званнями «Заслужений артист України» (1984) та «Народний артист України» (2007).

  Багаторічне театральне подвижництво В. Мироновича висвітлює ціла галерея світлин, програм, афіш, документів як з фондів літературно-меморіального музею І.К. Карпенка-Карого, так і з архіву родини Мироновичів.

  Готуючи виставку, науковці музею плідно спілкувалися з дружиною актора, заслуженою артисткою України, акторкою театру імені М. Кропивницького Євгенією Іванівною Миронович (Мельниченко). Завдяки їй з’явилася можливість ознайомитися з сімейними фотографіями, програмами та світлинами періоду роботи Володимира Леонідовича на сценах в інших театрах, грамотами, документами про присудження звання «Заслужений артист Української РСР» (1984) та «Народний артист України» (2007), нагрудними знаками та ін.

  Спогади про талановитого актора та добру людину цитуються в супроводжуючому тексті до виставки. Колеги-кропивничани вважають, що Володимир Миронович був майстром-аристократом сцени. Він уособлював в собі сплав добра і любові, скромності і толерантності, щирості і високої порядності, моральності та інтелігентності.

  Тяжка хвороба підірвала здоров’я Володимира Леонідовича. 29 лютого 2008 року його не стало, але вдячна пам’ять жива і досі.

  З виставкою можна ознайомитися за посиланням:

  http://www.karpenkokarymuseum.kr.ua/kar302_u.html

  Наталія Мельниченко,

  науковиця літературно-меморіального

  музею І.К. Карпенка-Карого