"Нація": у театрі Кропивницького пролунала перша вистава мистецького фестивалю

  • 30 серп. 2017 10:32
  • 1788
    • Новина «Нація»: у театрі Кропивницького пролунала перша вистава мистецького фестивалю Ранкове місто. Кропивницький
     
    29 серпня у театрі імені Марка Кропивницького відбувся показ вистави Івано-Франківського театру імені Франка "Нація". Нею розпочалася театральна програма національного мистецького фестивалю "Кропивницький".
     
    На виставу завітали більше 400 кропивничан, ініціатори фестивалю, актори театру Кропивницького.
     
    У "Нації" йдеться про випробування, які випали на долю гуцулів після Другої світової війни: прихід радянської влади на землі Карпат, примусове переселення корінного народу Гуцульщини, його радощі й жалі в нелегкі повоєнні часи. Ідея вистави - "Кров не має нації". В її основу лягли три новели зі збірки Марії Матіос "Нація": "Юр'яна і Довгопол", "Прощай мене" та "Вставайте, мамко". Сама авторка через стан здоров'я на виставу не приїхала, однак передала кропивничанам листа. Його зачитав директор Івано-франківського театру Ростислав Держипільський.
     
     
    -  Дорогі мої люди! Всім серцем дякую за те, що сьогодні ви тут, у театрі українського духу і української історії, в епіцентрі мого письменницького слова. Пробачте, що я сьогодні не змогла бути з вами. Не варто, напевно, нагадувати, що основні мотиви вистави «Нація» за однойменною моєю книжкою, написані 25 років тому, надактуальні у наші дні, у жорстокий випробувальний час для України. Кожна людина дуже маленька перед випробуваннями і викликами історії.
     
    Але у кожної людини велике серце, з яким не завжди хоче битися в унісон серце історії. І тільки письменник і митець спроможний про ці серця розказати засобами мистецтва, щоб люди замислилися. Щодня з кожною людиною відбувається випробування серця на розрив. Щодня ми стоїмо перед вибором: залишитися совісними чи нікчемними, любити чи плодити ненависть, мовчати чи говорити мовою мудрості. Я дуже сподіваюся, що ваші емоції, викликані грою івано-франківських акторів, щирі, а враження філософські. А ще дуже хотіла би побачити, як росте діб, посаджений моїми руками у далекому 2005 році на хуторі Надія, а театральному серці вашого краю і всієї України. Та все ще попереду. У добрий путь, фестивалю! - йдеться у листі Марії Матіос.
     
    Після завершення вистави ініціатор фестивалю Олександр Горбунов подякував акторам та директору театру імені Франка та вручив їм диплом учасника фестивалю.
     
    Наталія Нічишина