Нарахування субсидій у новому опалювальному сезоні: кому, як та скільки?
Із 1 травня 2018 року в Україні діє нова постанова Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 року №329, якою внесено зміни щодо нарахування житлових субсидій.
Голова Фортечної районної ради у місті Кропивницькому Олександр Кришко розповів, кому та за яких умов призначатимуться субсидії у новому опалювальному сезоні.
Які документи необхідно подати та куди звертатися?
Для призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління соціального захисту населення та надіслати або подати заяву та декларацію про доходи.
З 1 травня цього року призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяв та декларацій, якщо у складі домогосподарства є:
- Особи, які не працюють, не навчаються, не отримують пенсію, допомогу особам з інвалідністю, допомогу при народжені дитини тощо.
- Особи, які зареєстровані в житловому приміщенні, але фактично в ньому не проживають.
- Особи, які є орендарями житлових приміщень.
- Внутрішньо переміщені особи.
- Особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.
За яких умов житлова субсидія не нараховується?
Якщо:
- загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв.м для квартири та 200 кв.м для індивідуального будинку;
- будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше п’яти років;
- у складі домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії, і в цьому періоді за інформацією ДФС, ПФУ, у них взагалі відсутні доходи або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менше, ніж розмір мінімальної з/п та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі не меншому, ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді;
- будь-хто із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив придбання майна, товарів або оплату послуг на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. грн;
- понад два місяці виникла заборгованість з оплати послуг ЖКГ.
У 2018 році також змінилися соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами. Якщо у 2017 році газопостачання на опалення житла в опалювальний період становило 5,0 куб.м на 1 кв.м площі, а цього року — це 4,5 куб.м на 1 кв.м площі. Змінилися нормативи й на електропостачання. Цьогоріч це 30 кВт/г на 1 кв.м площі на противагу 2017, коли норма була 51кВт/г на 1 кв.м площі.
Де відбувається видача повідомлень про призначення субсидії?
УСЗН.
Голова ЖБК, квартального комітету, ОСББ.
ЖЕО № 1,3,4.
Територіальний центр соціального обслуговування.
Та у приміщенні Новенської селищної ради.
Уряд також проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками цього опалювального сезону. Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба так само — до 1 вересня — подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.
Не працюєш? Значить, твій дохід – 5 286 гривень
Уряд бореться з тіньовою зайнятістю. Саме так презентують нововведення, за яким дохід офіційно безробітніх і тих, які не перебувають на обліку в центрі зайнятості, буде враховуватися на рівні трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб – тобто нині це 5 286 грн. (1 762 грн. * 3). Але це – ліпшому випадку, за рішенням комісії.
Аліна Кулик
Нагадаємо: І знову чисельність населення області скорочується
Скільки жителів Кіровоградщини отримали субсидію?