Навчальний центр розповідає, як дорослим потрібно дбати про безпеку дітей

 • 21 лист. 2016 15:04
 • 851
  • Новина Навчальний центр розповідає, як дорослим потрібно дбати про безпеку дітей Ранкове місто. Кропивницький
  Навчальний центр розповідає, як дорослим потрібно дбати про безпеку дітей, а також про свою власну.
  У людних місцях, у транспорті, на ринках потрібно зберігати свої речі у внутрішніх кишенях одягу, в літній період року гаманці чи мобільні телефони кладіть до кишень, які тісно прилягають до тулуба, намагайтесь при розрахунку за придбаний товар всі гроші не діставати. При виході з дому брати із собою ту суму грошей, яку ви розраховуєте витратити на покупки.
   
  Подбайте про дітей
  Шановні батьки! Не забувайте, відправляючи дітей на вулицю чи залишаючи їх самих удома, нагадати їм про елементарні заходи безпеки, щоб уберегтися від злочину і самим не вчинити протиправних дій.
  Не давайте дітям великі суми грошей, золоті речі. Завжди цікавтеся, з ким дружить ваша дитина, де проводить вільний час, особливо вечорами. Батькам необхідно домовитись із дітьми про такі моменти:
  - завжди говорити, куди вони йдуть;
  - вчасно приходити додому (у визначений батьками час) і ніколи не затримуватись на вулиці наодинці;
  - нікуди не йти з незнайомцями без дозволу батьків;
  - не сідати в чужу машину, навіть щоби вказати дорогу;
  - не приймати подарунків від невідомих чи маловідомих людей без дозволу батьків;
  - голосно кричати і, якщо є можливість, втікати, коли хтось має намір застосувати силу;
  - розповідати навіть про те, у чому соромно зізнатися.
   
  Чужий автомобіль може приховувати загрозу 
  Повертаючись додому увечері не ходіть поодинці, уникайте погано освітлених вулиць, скверів, глухих, безлюдних місць, лісопаркових зон, районів будівництв. Якщо на вас напав грабіжник (і сили явно не на вашу користь), то краще віддати йому гаманець, сумку, не ризикуючи здоров'ям і життям.
  Якщо ви затримались допізна, то зверніться з проханням до близьких або знайомих зустріти вас та провести до будинку. Будьте обережні з новими знайомствами, не сідайте до машини незнайомої людини. Якщо ви змушені скористатись послугами випадкової машини, щоб дістатися до вашого дому, то намагайтеся запам'ятати номер автомобіля і повідомити його комусь із друзів або родичів по мобільному телефону так, щоб водій не чув.
  Не показуйте водієві таксі чи випадкового автомобіля, що у вас в гаманці значна сума грошей. У темний час доби йдіть посередині тротуару, щоб знизити ризик раптового нападу та, у разі нападу, мати час оцінити ситуацію. Якщо вас пізно ввечері з будь-якої причини зупинили сторонні особи, то не зупиняйтесь у темному місці, а намагайтесь дійти до найближчого ліхтаря, вітрини магазину або іншого освітленого місця. Вірогідно, що зловмисники в такій ситуації відмовляться від злочинних дій.
   
  Допоможе навіть свисток
  Не давайте можливості хуліганам спровокувати себе. Уникайте зневажливих висловлювань щодо них. Залишайтеся спокійними, об'єктивними та виваженими. Мобільні телефони носіть у кишенях, бажано таких, що закриваються ґудзиками або блискавкою, на крайній випадок у сумці.
  Якщо вам часто доводиться повертатися додому пізно, то носіть у сумочці індивідуальні засоби захисту: балончик з газом або свисток — у скрутну хвилину врятувати може навіть він. Якщо ви повертаєтесь додому  порожньою темною вулицею й помітили, що за вами довго йде незнайомець, різко поверніться у зворотній бік та спробуйте роздивитися людину: це може значно послабити її агресивні дії та дозволить вам у подальшому впізнати цю особу. Зробіть усе можливе, щоб пропустити її вперед. Якщо не вийшло, вдайте, що у вас під ліхтарем призначена зустріч з якимось чоловіком. І продемонструйте це. Наприклад, голосно покличте: «Максиме, ще довго тебе чекати?» або покличте собаку: «Мухтаре, до мене!» 
  Якщо на вас напали на вулиці, створюйте якомога більше шуму: кричіть, розбийте скло, вдарте по машині, що стоїть поряд, щоб спрацювала сигналізація. Якщо вам здалося, що вас переслідує машина, розверніться та йдіть у протилежному напрямку. У такому випадку, щоб прослідувати за вами, водієві доведеться розвернутися. У цей час ви зможете відірватися від переслідувача.
  Щоб перешкодити злочинцеві затягти вас у машину, хапайтеся за будь-який предмет, який опинився поблизу: дерево, лавку, велосипед — усе, що перешкодить йому зрушити вас із місця, і голосно кличте на допомогу. Люди звернуть на це увагу і зателефонують до поліції.
  НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області