Навігатори рулять. Що зміниться, коли запрацює система GPS–трекінгу у кропивницьких маршрутках?
Увечері багатьом кропивничанам доводиться чекати на маршрутку, щоб доїхати додому. Хтось чекає на неї півгодини, хтось годину, хтось бачить курсуючу назустріч з’їжаючу з маршруту маршрутку, але водій вимикає світло та розводить руками. В результаті людина викликає таксі та за чималі гроші їде у свій мікрорайон. І такі ситуації трапляються навіть попри умови договору між маршрутниками та міською владою.
Торік під час засідання виконавчого комітету маршрутники просили підняти плату за проїзд у транспорті. Зійшлися на 4,5 гривні, але за умови, що в маршрутках перевізники встановлять
GPS–трекери. Якщо не встановлять, то вартість опуститься до старої ціни (3,5 гривні).
За інформацією начальника управління транспорту міської ради у Кропивницькому Олександра Вергуна, станом на 11 січня майже всі кропивницькі перевізники встановили на автобусах необхідне для контролю дотримання графіку руху обладнання. Ті, хто не встиг у відведені терміни, написали гарантійні листи. Слідкувати за роботою системи буде організатор перевезень — управління транспорту.
— Встановлення цього обладнання дозволить нам слідкувати за дотриманням графіків руху перевізниками. Якщо, за умовами договору, маршрутка має ходити до 22–ї години, то до цього часу вона і ходитиме. Якщо ж водій з’їде з маршруту або порушить цей графік, його буде притягнуто до відповідальності. Дані про курсування машин зберігатимуться у системі, їх можна буде переглянути й навіть порівняти графіки за кілька днів, — пояснює чиновник.
Як зазначив Олександр Вергун, наразі триває налаштування системи та вирішення певних технічних нюансів. Незабаром за рухом маршруток зможуть спостерігати майбутні пасажири через систему EasyWay.
— Це обладнання належить перевізникам, а ми лише маємо доступ до відслідковування їхньої роботи. Змусити підприємства підключитися ми не можемо, але наскільки мені відомо, вони вже контактували з представниками EasyWay самостійно та домовлялися про підключення. Робота цієї системи піде тільки на користь перевізникам, бо пасажирам буде легше будувати свої плани, щоб встигнути на свою маршрутку — сказав О. Вергун.
Зважаючи на ситуацію, водії маршруток не зовсім задоволені контролем їхньої роботи, бо доведеться деякий час кататися пустими машинами, але цей «деякий час» — це період відновлення довіри кропивничан до приватного пасажирського транспорту.
Дмитро Семенюк
Нагадаємо: У Кропивницькому маршрутники хочуть збільшити плату за проїзд