Нідерланди нададуть Україні обладнання для відновлення об’єктів енергетичної інфраструктури

 • 2 груд. 2022 15:09
 • 588
  • Новина Нідерланди нададуть Україні обладнання для відновлення об’єктів енергетичної інфраструктури Ранкове місто. Кропивницький
   
  Заступник Міністра енергетики України Юлія Підкоморна у рамках робочої поїздки до Нідерландів провела зустріч з представниками Міністерства економіки та кліматичної політики, а також Міністерства закордонних справ Королівства. Про це інформує Міністерство енергетики України
   
  Сторони обговорили продовження надання Нідерландами допомоги для подолання наслідків масованих ракетних обстрілів росією об'єктів української енергетичної інфраструктури та мереж.
   
  Юлія Підкоморна подякувала Нідерландам за підтримку України у боротьбі з агресором та наголосила на тісній співпраці між профільними міністерствами двох країн на рівні міністрів Германа Галущенка та Роба Йеттена.
   
  Також на зустрічі обговорювалася важливість застосування новітніх енергоефективних та енергоощадних технологій у повоєнному відновленні України, розвитку альтернативних видів палива з метою недопущення енергетичного шантажу Європи країною-агресором.
   
  Нідерландська сторона запевнила заступника Міністра у подальшій підтримці України, зокрема, її енергетичного сектору та повідомила про відправлення найближчим часом обладнання для відновлення пошкоджених внаслідок атак агресора об'єктів енергетики.
   
  У ході робочої поїздки Юлія Підкоморна також взяла участь у заходах в рамках міжнародної конференції «Offshore Energy22», де обговорювалося, зокрема, створення умов для міжнародної співпраці у галузі водневої енергетики та План заходів для великомасштабного виробництва та експорту-імпорту водню. Також було представлено ключові показники розвитку водневої енергетики відповідно до Водневих Стратегій Європейського Союзу та безпосередньо Нідерландів.
   
  - Головною метою розвитку водневої енергетики визначається зниження викидів парникових газів та зменшення використання викопних видів палива. І Україна, як невід’ємна частина європейської спільноти, також поділяє ці цілі, - наголосила Юлія Підкоморна.
   
  У рамках конференції було відзначено суттєву роль України як учасника реалізації Європейської водневої стратегії та її масштабний інвестиційний потенціал в галузі водневої енергетики.