Небезпека дикорослих грибів

 • 24 вер. 2023 12:30
 • 435
  • Новина Небезпека дикорослих грибів Ранкове місто. Кропивницький

  Незважаючи на заборону відвідувати ліси під час воєнного стану, любителі «тихого полювання» все ж порушують цю вказівку. Також нехтування правилами щодо збирання дикорослих грибів, їхнього приготування, зберігання, споживання поповнює щорічну статистику з випадків отруєнь. Зокрема нещодавно на Львівщині був зафіксований перший цього року смертельний випадок через отруєння грибами .

  Гриби досить специфічний продукт, який містить як поживні речовини та деякі вітаміни, так і клітковину - хітин, що майже не перетравлюється. А ще можуть накопичувати в собі небезпечні для організму людини токсини, сполучення важких металів та алкалоїди.

  Серед симптомів отруєння спостерігається: різкий біль у животі, нудота, діарея, запаморочення, зниження пульсу, задуха, підвищення температури тіла, відтік крові від кінцівок, марення, судоми. Симптоматика отруєння може з’явитися у період від 30 хвилин до кількох діб. У будь-якому випадку необхідно звернутися до лікарні чи викликати швидку допомогу.

  Головне - не зволікати.

  Також для запобігання випадків отруєння дикорослими грибами Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області нагадує прості, але важливі правила: 

  - Не рекомендується споживати гриби вагітним, літнім людям та дітям. 

  - Не купуйте свіжі, консервовані, мариновані, сушені гриби у невідомих осіб «з рук», в місцях стихійної торгівлі. 

  - Віддайте перевагу грибам, які вирощені штучно та підлягають контролю. 

  - Під час збирання одразу викидайте сумнівні та пошкоджені гриби. Найчастіше люди отруюються не загальновідомими блідою поганкою чи мухомором, а отруйними грибами-двійниками. 

  - Щоб не переплутати з отруйними - не збирайте занадто молодих чи старих грибів. Пам’ятайте, летальність від отруєння блідою поганкою сягає 50-70%, мухоморами - 3%. 

  - Не збирайте гриби поблизу забруднених територій, підприємств, обабіч доріг та в посушливу погоду. 

  - Не куштуйте сирі гриби.

  - Готуйте їх у першу ж добу після збирання. Варіть щонайменше тричі, щоразу в свіжій підсоленій воді не менш як півгодини. Адже неправильно оброблені гриби – це ще один критерій, через який відбувається отруєння. 

  - Зберігайте страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не більше доби.

  - У випадку отруєння - не викидайте недоїдених грибів. Їх лабораторний аналіз допоможе швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм.