Неповнолітні Кіровоградської колонії відзначили День захисника України

 • 17 жовт. 2016 17:17
 • 900
  • Новина Неповнолітні Кіровоградської колонії відзначили День захисника України Ранкове місто. Кропивницький

   

  14 жовтня є особливим днем для українців, він поєднав у собі три значущих підстави вважати його святковим: релігійну, державну, ідеологічну. Отже, День захисника України відзначається у день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.

  Цього дня неповнолітні Кіровоградської установи виконання покарань (№14) не залишились осторонь та, під керівництвом інспектора відділу соціально-виховної та психологічної роботи установи Наталії Завади, взяли участь у заходах, присвячених важливим для українців святам.

  У минулому українського народу було таке неповторне й легендарне явище, як Запорізька Січ, традиції якої поширились на всю Україну. Тож, цього дня хлопці вирішили довести, що вони – сильні та дужі, й гідні називатися славними українськими козаками. Юнаки не лише дізнались багато нового та цікавого про витоки та історію розвитку козацтва України, а й взяли участь у спортивній олімпіаді, де змогли показати, що спроможні бути наполегливими, кмітливими та впевнено крокувати назустріч перемозі. Хлопці взяли участь у захоплюючих  змаганнях з шахматів, армреслінгу та грі в твістер.

  Козацтво України вважало своєю покровителькою і заступницею Покрову Пресвятої Богородиці. Тому на Запоріжжі була збудована церква Святої Покрови. І куди б не заносила доля козаків, завжди з ними був образ Пресвятої Покрови. Тож, юних українських козаків з великим релігійним святом привітали представники Української Православної Церкви. Окропивши хлопців святою водою, священнослужитель  побажав їм терпіння та наснаги, великої вдачі у добрих справах, Божого благословення та миру. Після чого всі разом помолилися за мужніх, відважних воїнів, які на передовій всіма силами намагаються повернути мир на нашу Батьківщину.

  Як говорив Тарас Шевченко: «У своїй хаті – своя сила і правда, і воля», тож маємо обов’язково шанувати тих, чий святий обов’язок – захищати свою хату, боронити свою правду – своєю силою і своєю волею.

  Мільйони людей вірять, що небо нашої України-Матері стане мирним, адже його оберігають славні воїни, їм довіряють найдорожче й найсвітліше – оберігати мир! 

  Передає Кіровоградська установа виконання покарань управління ДПтС України в області (№14).