Нерухома власність, набута до 2013 року, підлягає перереєстрації

 • 15 вер. 2023 15:30
 • 443
  • Новина Нерухома власність, набута до 2013 року, підлягає перереєстрації Ранкове місто. Кропивницький

  За інформацію управління дозвільного-погоджувальних процедур, права власності, які виникли до 1 січня 2013 року і були зареєстровані в Державному реєстру нерухомого майна, підлягають перереєстрації згідно із Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно і їх обтяжень».

  Як відомо, до 2013 року реєстрація права власності здійснювалася в БТІ, і ці реєстраційні справи до сьогодні зберігаються у паперовому вигляді. Переваги реєстрації в ДРРП у тому, що втрачені або знищені документи буде простіше відновити. Для цього достатньо замовити інформаційну довідку про конкретний об’єкт нерухомості. Аби перевірити наявність реєстрації права власності на нерухоме майно в ДРРП чи його архівній складовій частині, можна замовити інформаційну довідку онлайн через Портал «Дія» вартістю 30 гривень, або замовити у найближчому ЦНАПі, вартість якої складатиме 70 гривень.

  У разі відсутності інформації в ДРРП для державної реєстрації права власності на нерухоме майно документи можна подати особисто або в електронній формі. Заявник пред’являє документ, що посвідчує особу. У разі подання документів представником додатково надається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що підтверджує його повноваження, оригінал правового документу на нерухоме майно (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину тощо) та оригінал технічного паспорту. Якщо на правовому документі є штамп БТІ про реєстрацію права власності чи витяг з Реєстру прав власності (до 2013 року), така реєстрація права проводиться безкоштовно. Реєстратор має подати запит про підтвердження реєстрації права до БТІ, яке проводило реєстрацію. Заява на проведення реєстраційних дій в електронній формі подається за умови підписання її заявником з використанням засобів електронної ідентифікації.

  У разі подання заяви уповноваженою особою, має бути нотаріально посвідчена довіреність або відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про особу, яка уповноважена діяти від імені юридичної особи.

  Детальну інформацію про здійснення державної реєстрації права власності можна дізнатися за телефоном: 0-800-40-44-45. Графік роботи Олександрійського ЦНАПу: понеділок – четвер з 8:00 до 17:00, п’ятниця з 8:00 до 15:30, вихідні – субота, неділя. Під час повітряної тривоги прийом громадян не здійснюється

  Джерело: Олександрійська міська рада