«Незабудка» потребує огорожі. Та й багато чого ще…

 • 30 вер. 2010 13:54
 • 1227
  • Новина «Незабудка» потребує огорожі. Та й багато чого ще… Ранкове місто. Кропивницький

   

  Нещодавно відбулася зустріч представника громадської організації «Фронт Змін» з колективом працівників дитячого садочка №3, що по вулиці Жадова, 23.

  В сучасній системі забезпечення життєдіяльності міста дитсадок як дошкільний освітній заклад відіграє дуже суттєву роль. Адже це перша соціальнаустанова, з якоюзустрічається родина. «Соціальна» у тому розумінні, що тут дитина вперше стикається з вимогами суспільства.Саме тут дитина вперше навчається відстоювати свою думку,але поважати правила, захищати себе, але не ображати інших, бути особистістю, але цінувати колектив, мати свої постійні смаки, але допускати і щосьнове.Саме тут наші діти роблять перші кроки до усвідомлення власної гідності та свободи.

  Розуміючи це, а також необхідність визначення конкретних потреб конкретного закладу, на зустріч з його колективом прийшла активістка ГО «Фронт Змін» Ірина Жарова. Як матері та як заступнику начальника відділу сім’ї та молоді гуманітарного департаменту міської ради проблеми дитсадка «Незабудка» їй близькі й зрозумілі. Ірина Жарова коротко розповіла про розподіл міського бюджету, про позиції та ініціативи «фронтовиків» щодо питань освіти, сім’ї та молоді.Передусім, вони борються за доступність якісної освіти для кожного, за те, щоби дошкільна освіта вирівнювала освітні шанси усіх дітей. Вони прагнуть домогтися того, аби держава та органи місцевого самоврядування забезпечили належні умови для навчання у всіх навчальних закладах.

  Ось про це (тобто про належні умови) і почали говорити вихователі та техпрацівники «Незабудки». Не менше, ніж батьки, вони стурбовані тим, що фінансування дитячих закладів не поліпшується і після отримання нового бюджету. Зокрема, медсестра Оксана Притуляк наголосила на браку коштів, які мали бути виділені з міського бюджету ще у травні на ремонт даху, що протікає. Виправити становище тут спробували власними силами: за пожертви батьків та членів колективу. Але зібраних коштів вистачило лише на невеликий (найбільш проблемний) клаптик даху. Кишені батьків – не бездонна діжка. Виконуюча обов’язки завідувача дитсадка Людмила Новохатська додала ще: «У жахливому стані під’їздні шляхи й огорожа навколо дитячого закладу, на кухні не працює витяжка. Бракує грошей на іграшки, на канцтовари. З найближчого люку водогону вода тече прямо у підвал дитсадка».

  Приємно відзначити, що під час спілкування працівники дитсадка заявили про підтримку позицій та дій «фронтовиків». Вони поки що вивчають ситуацію із дошкільним закладами, проводять моніторинг їхніх проблем для того, щоби згодом надати допомогу. Адже пам’ятають заклик свого лідера – на позачерговому з’їзді Арсеній Яценюк спрямував свою команду на реальну справу, запропонувавши протягом року зробити один, але якісний цілісний проект: одну школу, одну лікарню, одну дорогу, один дитсадок.

  Роман Любарський