Німецька РСЗВ Mars II — аналог американської MLRS

  • 1 лип. 2022 14:08
  • 750
    • Новина Німецька РСЗВ Mars II — аналог американської MLRS Ранкове місто. Кропивницький
     
    На озброєнні Бундесверу перебуває реактивна система залпового вогню (РСЗВ) Mars II. Ця пускова установка на гусеницях фактично є аналогом американської M270 MLRS, щоправда, з невеликими доопрацюваннями. Під вимоги німецької армії заокеанського «побратима» інтегрував концерн KMW (Krauss-Maffei Wegmann), зокрема збільшивши його розміри та масу.
     
    РСЗВ MARS ІІ призначена для знищення скупчень живої сили та техніки противника, артилерійських батарей, засобів ППО, командних пунктів та вузлів зв’язку, а також для дистанційного мінування місцевості. Вона складається з пускової установки, змонтованої на гусеничному шасі американської бойової машини піхоти М2 Bradley, некерованих ракет калібру 240 мм, апаратури управління вогнем та транспортної машини.
     
     Артилерійська частина німецької РСЗВ має два одноразові контейнери по шість склопластикових напрямних труб кожен, змонтованих у коробчастому броньованому корпусі. Контейнери встановлені на гусеничному шасі на поворотній платформі. На тому ж шасі зібрано механізми заряджання. Причому монтаж та герметизація транспортно-пускових контейнерів здійснюється на заводі-виробнику. Перезаряджання контейнерів відбувається за горизонтального положення артилерійської частини.
     
     Кабіна екіпажу РСЗВ MARS ІІ, що налічує три особи — командир, водій та навідник — має систему колективного захисту від зброї масового ураження з фільтровентиляційною установкою. У кабіні також розташовується апаратура управління вогнем.
     
     Реактивна система залпового вогню MARS ІІ використовує некеровані ракети з кумулятивно-осколковими бойовими частинами (БЧ) або касетними. Касетна БЧ складається із протитанкових мін AT-2 для дистанційного мінування місцевості. Вага ракети становить 107 кг, дальність польоту — 40 км. Кумулятивний бойовий елемент пробиває гомогенну броню завтовшки до 140 мм. Натомість некеровані ракети з кумулятивно-осколковою БЧ мають дальність польоту 32 км та вагу 159 кг. БЧ забезпечена 644 кумулятивно-осколковими елементами M77, що мають бронепробійність до 40 мм гомогенної броні. Своєю чергою, протитанкова некерована ракета TGW забезпечена бойовими елементами, що самонаводяться, і розрахована на дальність польоту до 45 км. Її вага становить 107 кг. До речі, аби випустити всі 12 ракет, MARS ІІ достатньо 60 секунд.
     
     Цю РСЗВ оснащено новою європейською системою управління вогнем, що дозволяє вести стрільбу керованими ракетами GMLRS, які здатні вражати цілі на відстані до 70 км. Завдавати точних ударів ракетам вдається завдяки наявності вдосконаленої системи глобального позиціонування (GPS-наведення) з антеною, що має більшу стійкість до перешкод.
     
    Фото: KMW
    Матеріал: Сергій Воронков кореспондент Інформагентство АрміяInform