Нові родини для дітей-сиріт

 • 28 вер. 2010 16:05
 • 2059
  • Новина Нові родини для дітей-сиріт Ранкове місто. Кропивницький

   

   

  Таку статистику оголосила під час прес-конференції в облдержадміністрації заступник начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Оксана Абрамова, повідомляє http://kr-admin.gov.ua

  Вона, зокрема, розповіла, що сьогодні на території області функціонує 24 дитячі будинки сімейного типу та 180 прийомних сімей. Мережею прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу охоплено усі райони та міста області. На первинному обліку дітей, які залишилися без піклування батьків та дітей-сиріт в службах у справах дітей області перебуває 3550 дітей, з яких більше 2,5 тисяч виховуються у сім'ях опікунів, піклувальників, у прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу.

  Цього року усиновлено 86 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, при цьому вперше за останні роки громадянами України було усиновлено більше дітей ніж іноземцями.

  Оксана Абрамова розповіла, що основною проблемою під час всиновлення є родинні зв'язки дітей: потенційні усиновлювачі найчастіше не бажають брати на виховання більше однієї дитини. Разом з тим, більшість дітей-сиріт мають братів або сестер, та не бажають розлучатися з ними.

  Сьогодні держава опікується громадянами, які всиновлюють дітей. При усиновленні дитини виплачується допомога у розмірі та в порядку, встановлених для виплати допомоги при народженні дитини. Особі, яка усиновила дитину віком старше трьох років, надається одноразова оплачувана відпустка тривалістю 56 робочих днів без урахування святкових і неробочих днів. З метою пропаганди національного усиновлення функціонує веб-сайт "Сирітству ні", на якому розміщені фото дітей, які мають право бути усиновленими, та коротка інформація про дитину.

  Крім усиновлення застосовуються такі форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, як влаштування дітей під опіку в прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу. Сьогодні в області під опікою знаходиться 2050 дітей, а в сім'ї піклувальників влаштовано 200 дітей. Сім'ям, які виховують дітей під опікою або піклуванням, держава надає матеріальну підтримку у розмірі два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку.