Обов’язковий технічний контроль транспортного засобу

  • 14 квіт. 2016 13:58
  • 2053
    • Новина Обов’язковий технічний контроль транспортного засобу Ранкове місто. Кропивницький

    Порядок проведення обов’язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану  транспортних засобів (далі – Порядок), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 року № 137, визначає процедуру проведення обов’язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, зареєстрованих уповноваженими органами МВС (далі – транспортні засоби), за результатами якої встановлюється їх придатність до експлуатації або неможливість експлуатації.

    Обов’язковий технічний контроль транспортного засобу передбачає перевірку технічного стану транспортного засобу, а саме:

    •        системи гальмового і рульового керування;

    •        зовнішніх світлових приладів;

    •        пневматичних шин та коліс;

    •        світлопропускання скла;

    •        газобалонного обладнання (за наявності);

    •        інших елементів у частині, що безпосередньо стосується безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища.

    Порядок проведення обов’язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів визначає Кабінет Міністрів України.

    Обов’язковий технічний контроль транспортних засобів, призначених для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування та зареєстрованих у відповідних підрозділах Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечують безпеку дорожнього руху, здійснюють суб’єкти проведення обов’язкового технічного контролю, які мають на правах власності або користування обладнання, що дає змогу перевіряти технічний стан транспортних засобів на відповідність вимогам безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища.

    Перелік обладнання, необхідного для одержання права на здійснення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів, а також документів, що подаються суб’єктами проведення обов’язкового технічного контролю для одержання такого права, визначаються Кабінетом Міністрів України.

     Періодичність проходження обов’язкового технічного контролю становить:

    1.      для легкових автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажних автомобілів (незалежно від форми власності) вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепів до них із строком експлуатації більше двох років – кожні два роки;

    2.      для вантажних автомобілів вантажопідйомністю більше 3,5 тонни, причепів до них та таксі незалежно від строку експлуатації – щороку;

    3.      для автобусів та спеціалізованих транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, незалежно від строку експлуатації – двічі на рік.

    На кожний транспортний засіб, що пройшов обов’язковий технічний контроль і визнаний технічно справним, суб’єкт проведення обов’язкового технічного контролю складає протокол перевірки його технічного стану, який видається водію транспортного засобу. У протоколі зазначається строк чергового проходження обов’язкового технічного контролю транспортного засобу відповідно до періодичності проходження, встановленої частиною восьмою цієї статті.

    Технічний опис та зразок протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу затверджує Кабінет Міністрів України.

    Забезпечення суб’єктів проведення обов’язкового технічного контролю бланками протоколів перевірки технічного стану транспортного засобу, а також доступом до загальнодержавної бази даних про результати обов’язкового технічного контролю транспортних засобів здійснюється на платній основі. Порядок забезпечення суб’єктів проведення обов’язкового технічного контролю бланками протоколів, доступом до зазначеної загальнодержавної бази даних та розмір плати за надання таких послуг встановлює Кабінет Міністрів України.

    Перелік необхідних документів для отримання бланкової продукції:

    •        заява на отримання бланків протоколів ОТК;

    •        доручення на відповідальну особу (у разі необхідності);

    •        квитанції про сплату за послугу.

    За додатковою інформацією звертайтеся:

    Територіальний сервісний центр № 3541 – м. Кіровоград, вул. пр-т Інженерів, 1.

    Територіальний сервісний центр № 3542 – м. Олександрія, вул. пр.. Будівельників,38.

    Територіальний сервісний центр № 3543 – м. Бобринець, вул. Миколаївська, 172.

    Територіальний сервісний центр № 3544 – м. Мала Виска, вул. Мічуріна, 2.

    Територіальний сервісний центр № 3545 – м. Ульяновка, вул. Гуменюка, 9.

    Прес-служба  Регіонального сервісного центру МВС в Кіровоградській області