Оголошується Міжнародний фестиваль-конкурс фото-, теле-, та друкованої журналістики «Матриця»
16 лют. 2017 14:20
1639
Відповідно до Плану спільних заходів Мінкультури та Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» на 2016-2021 роки, затвердженого 24.03.2016, 19-23 червня 2017 року в м. Вільнюсі (Литовська Республіка) відбудеться Міжнародний фестиваль-конкурс фото-, теле-, радіо- та друкованої журналістики «Матриця».
Фестиваль проводитиметься з метою підтримки й розвитку журналістики в Україні;
поширення високих стандартів журналістської професії;
популяризації надбань української національної культури на міжнародному рівні.
У Фестивалі братиме участь учнівська та студентська молодь, викладачі, професійні журналісти, члени громадських організацій України та Литви.
Номінації Фестивалю: «Відеоролик» (сюжет), «Фотографія», «Радіосюжет», «Друковане слово».
Учасниками Фестивалю є діти і молодь віком від 10 до 35 років. Заявки на участь у Фестивалі приймаються до 19 травня 2017 року на електронну адресу: tandemplaneta17@gmail.com.
За додатковою інформацією прохання звертатися за тел.: 044-501-01-15, 093-214-64-17, 050-447-49-68, 067-407-77-98, 050-713-99-90, 067-743-02-85.
УМОВИ
проведення Міжнародного фестивалю-конкурсу фото-, теле-, радіо- та друкованої журналістики «Матриця»
1. Мета та завдання
1.1. Міжнародний фестиваль-конкурс фото-, теле-, радіо- та друкованої журналістики «Матриця» (далі Фестиваль) проводиться з метою підтримки й розвитку журналістики в Україні; поширення високих стандартів журналістської професії; посилення журналістської солідарності між дітьми та молоддю з різних регіонів України, зарубіжних країн; популяризації надбань української національної культури на міжнародному рівні.
1.2. Організатори Фестивалю: Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Серце до серця», Громадська організація «Тандем-Планета», Литовська громадська організація «Від серця до серця» за підтримки Міністерства культури України, інших відомств, організацій та установ (за додатковим погодженням).
2. Учасники Фестивалю
2.1.До участі у Фестивалі запрошуються учні (вихованці) та викладачі загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних навчальних закладів, студенти вищих навчальних закладів, професійні журналісти, члени громадських організацій з України та інших країн світу віком від 10 до 35 років включно.
2.2.Фестиваль проводиться серед дітей і молоді в наступних вікових категоріях (можуть змінюватися згідно з номінаціями):
молодша вікова категорія (10-13 років);
середня вікова категорія (14-18 років);
старша вікова категорія (19-35 років).
3. Порядок проведення Фестивалю
3.1. Учасникам необхідно до 19 травня 2017 року надіслати заявку на участь у Фестивалі (додається) до оргкомітету Фестивалю на електронну адресу: tandemplaneta17@gmail.com з приміткою «Фестиваль «Матриця». Можлива участь одразу у декількох зазначених номінаціях.
3.2. Фестиваль буде проведено з 19 по 23 червня 2017 року у столиці Литовської Республіки – м. Вільнюс.
4. Конкурсні номінації та теми
4.1. Фестиваль проводиться у чотирьох номінаціях: «Відеоролик» (сюжет), «Фотографія», «Радіосюжет», «Друковане слово».
4.2. Фестиваль проводиться у наступних тематичних напрямках:
гендерна політика в соціальній реалізації (жінка в усіх сферах соціальної, політичної та економічній діяльності);
благодійні організації та їх роль в суспільстві;
життя людей похилого віку в сучасних соціальних умовах;
молодіжні неполітичні організації та рухи;
портрети діячів мистецтва;
театральна прем’єра року;
нові імена у сучасному живописі;
літературна подія року;
екологічна ситуація в Україні та рідному місті;
екологія сучасного життя;
діти планети/вундеркінди серед нас;
діти про дітей.
5. Вимоги до робіт
5.1. Для участі у Конкурсі необхідно самостійно створити фото- та/або радіо- та/або відеороботу (відеоролик); підготувати друкований матеріал з одного із жанрів журналістики та публіцистики, які розкриватимуть одну з тем Конкурсу.
5.2. Копії конкурсних фото-, відео- радіо робіт, а також друкованих матеріалів мають бути надіслані до 19 травня 2017 року Організаторам конкурсу на електронну адресу: tandemplaneta17@gmail.com
5.3. Оригінали конкурсних конкурсних фото-, відео- радіо робіт, а також друкованих матеріалів мають бути особисто надані учасниками Фестивалю в м. Вільнюс.
5.4. За підсумками Конкурсу можлива організація виставок фоторобіт, трансляція відеоматеріалів, публікація друкованих робіт.
5.5. Вимоги до фоторобіт:
- учасники представляють не більше 4-ох робіт із зазначених тематичних напрямків;
- формат фоторобіт – jpeg;
- розмір фоторобіт – 297 мм х 420 мм (формат А3);
- кожна фоторобота повинна бути оформлена в рамку з кріпленням на звороті;
- до кожної фотороботи додається супровідний лист, в якому зазначається: назва роботи, тема, ім’я, прізвище, вік, місце проживання та назва навчального закладу автора, ім’я та прізвище педагога, художнього керівника (якщо є); дата та місце зйомки;
- до кожної роботи додається етикетка, на якій вказано назва роботи; ім’я, прізвище, вік автора; місто проживання; назва навчального закладу;
- фотороботи можуть містити в собі мінімальну комп’ютерну обробку.
5.6. Вимоги до радіоробіт (аудіосюжетів):
- учасники надсилають не більше 2-ох робіт із зазначених тематичних напрямків;
- хронометраж – не більше 1,5 хвилини;
- роботи надаються у цифровому форматі Mp3;
- до кожної роботи надається монтажний лист, в якому зазначається: назва роботи; тема; ім’я, прізвище, вік, місце проживання та назва навчального закладу автора; ім’я та прізвище педагога, художнього керівника (якщо є); хронометраж сюжету.
5.7. Вимоги до відеоробіт (відеоролик):
- учасники надсилають не більше 2-ох робіт із зазначених тематичних напрямків;
- хронометраж – не більше 1,5 хвилини;
- роботи надаються у цифровому форматі Mpg4;
- до кожної роботи надається монтажний лист, в якому зазначається: назва роботи; тема; ім’я, прізвище, вік, місце проживання та назва навчального закладу автора; ім’я та прізвище педагога, художнього керівника (якщо є); хронометраж сюжету.
- відеоролик може бути відзнятий будь-якими доступними для учасників засобами (за допомогою професійної або непрофесійної відеокамери, фотоапарату, смартфону, мобільного телефону тощо);
- використання під час зйомки та монтажу спеціальних програм та інструментів залишається на розгляд автора;
- учасники самостійно визначають жанр відеоролика (відео-кліп, репортаж, інтерв’ю тощо), необхідність його озвучення та музичного супроводження.
5.8. Вимоги до робіт із номінації «Друковане слово»:
- роботи повинні мати ознаки журналістського твору на одну або дві із запропонованих тем;
- до участі в Конкурсі допускаються роботи у друкованому варіанті обсягом не більше двох сторінок у форматі Microsoft Word, шрифт і розмір літер всіх частин есе – Times New Roman, 14 nm. Поля сторінок: ліве – 3 см, праве – 1 см, нижнє, верхнє – 2 см;
- кожна робота повинна мати супровідний лист, у якому зазначається: назва роботи; тема; ім’я, прізвище, вік, місце проживання та назва навчального закладу автора; ім’я та прізвище педагога, художнього керівника (якщо є);
- на Фестивалі роботи мають бути представлені у роздрукованому вигляді у форматі А4 (210 мм х 297 мм).
6. Визначення та нагородження переможців
6.1. Переможців Фестивалю визначає журі, склад якого затверджується Організаторами конкурсу.
6.2. Визначення переможців відбуватиметься на Фестивалі у м. Вільнюс.
6.3. Переможці Фестивалю нагороджуються відповідними дипломами та подарунками.
7. Фінансування
7.1. Проїзд, проживання та харчування учасників, керівників колективів та інших осіб, що супроводжують, здійснюються за рахунок джерел, не заборонених чинним законодавством України.
7.2. За умови супроводження 15 або більше учасників проживання, харчування керівника здійснюється за рахунок Організаторів Фестивалю.
8. Питання авторських та інших прав
8.1. Телевізійні зйомки Фестивалю, окремих його виступів здійснюють телекомпанії, акредитовані Оргкомітетом Фестивалю.
8.2. Питання особистого і майнового страхування колективи-учасники Фестивалю вирішують самостійно.