Олега Сенцова номіновано на премію Сахарова 2018 року

  • 2 жовт. 2018 18:02
  • 956
    • Новина Олега Сенцова номіновано на премію Сахарова 2018 року Ранкове місто. Кропивницький
     
    Одним із номінантів на премію “За свободу думки” імені Андрія Сахарова став Олег Сенцов - український кінорежисер, якого незаконно ув’язнила Росія. На здобуття премії його висунула група Європейської народної партії у Європейському Парламенті.
     
    Українського кінорежисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув’язнення за “підготовку терактів” проти російської “de facto” влади в Криму. Міжнародна організація Amnesty International охарактеризувала судовий процес як “несправедливий суд у військовому трибуналі”. Сенцов став символом близько 70-и українських громадян, яких російська окупаційна влада Кримського півострова незаконно арештувала та засудила до тривалого тюремного ув’язнення. Він голодує від травня 2018 року.
     
    Від 1988 року Європарламент присуджує премію Сахарова особам та організаціям, які захищають права людини та засадничі свободи. Цьогорічних номінантів оголосили 27 вересня комітети Європарламенту із зовнішніх справ та із розвитку, а також підкомітет з прав людини.
     
    Подати кандидатуру на премію Сахарова можуть політичні групи Європарламенту або групи, що складаються із щонайменше 40 євродепутатів. На підставі цих номінацій члени комітетів із зовнішніх справ та із розвитку голосують за список із трьох фіналістів. Потім Конференція президентів, до якої входять президент Європейського Парламенту та лідери політичних парламентських груп, обирає лауреата.
     
    У 2017 році премію Сахарова отримала Демократична опозиція Венесуели.
     
    Європейський Союз складається з 28 держав-членів та їхніх народів. Це унікальне політичне та економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права і прав людини. Понад п’ятдесят років нам знадобилось для створення зони миру, демократії, стабільності і процвітання на нашому континенті. Водночас нам вдалось зберегти культурне розмаїття, толерантність і свободу особистості. ЄС налаштований поділитись своїми цінностями та досягненнями з країнами-сусідами ЄС, їх народами, та з народами з-поза їхніх меж.