Олександр Горбунов: «Час проявити державницьку позицію!»

  • 15 черв. 2016 13:05
  • 990
    • Новина Олександр Горбунов: «Час проявити державницьку позицію!» Ранкове місто. Кропивницький

     

    Процес декомунізації по всій Україні майже завершено, перейменовані майже тисяча населених пунктів. Проте, і досі своєї черги чекає Кіровоград. І справа далеко не у великому виборі назв, а в тому, що деякі місцеві можновладці, розуміючи, що настрої в суспільстві розділились на декілька таборів, замість об`єднання навколо однієї української назви, постійно намагаються догодити «агресивному» сусіду, нав’язуючийого ідеологію.

    А почалося все у квітні минулого року, коли  постало питання декомунізації, згідно чинного законодавства України. З метою визначення єдиної назви міста, у Кіровограді були проведені громадські слухання, під час яких, на жаль, громада не дійшла до спільного знаменника та направила на затвердження до Кіровоградської міської ради 7 варіантів назв. У свою чергу, місцеві депутати прийняли рішення надіслати їх на розгляд Парламенту. Тим самим, віддавши парламентарям право вирішувати, яким буде нове ім’я Кіровограда. 

    Та перш, ніж потрапити до парламентської зали, пропозиції були розглянуті  в профільному комітеті Верховної Ради. Рішенням Комітету було рекомендувати Верховній Раді назву Інгульськ. Відразу почались численні провокації та протистояння прихильників імперської назви і міська рада подає звернення до профільного комітету з проханням змінити своє рішення. Після чого, народними депутатами України Костянтином Яринічем та Сергієм Ларіним було зареєстровано дві постанови щодо перейменування міста на Свято-Єлисавет та Єлисаветград. Згодом, враховуючи те, що назва повинна бути виключно українською, народним депутатом України Олександром Горбуновим була зареєстрована альтернативна постанова щодо перейменування міста на Кропивницький. Адже це одна з назв, яка була обрана на громадських слуханнях та запропонована Кіровоградською міською радою на розгляд Парламенту.

    Тож, йдучи на зустріч Кіровоградській міській раді, Комітет повторно розглядав наше питання і на засіданні, обговорили  всі три проекти постанов. Більшістю голосів було прийнято рішення – направити до Парламенту єдину українську назву – Кропивницький. Проте, як виявилось, і ця назва не влаштовує кіровоградських обранців – прихильників імперських назв.

    Так, минулої п’ятниці, на пленарному засіданні Кіровоградської міської ради замість вирішення соціально-важливих питань, депутати знову взялися за обговорення перейменування нашого міста.  До порядку денного сесії нардепом Яринічем було подано проект рішення щодо згоди або незгоди Кіровоградської міської ради на перейменування міста на Кропивницький.

    Присутній на засіданні міської ради, народний депутат України Олександр Горбунов заявив:

    -   Питання перейменування нині лежить у площині повноважень виключноВерховної Ради, тож прийняте вами сьогодні рішення щодо перейменування, швидше за все, юридичної сили, не буде мати.  Ще я хочу запитати вас, передусім фракцію блока Петра Порошенка, вас – всі ті, хто вкотре відмовляється  підтримувати чергову українську назву. Чим завинили вам жителі Червонограда, Комсомольська, Дніпропетровська і ще майже тисячі українських вже перейменованих  населених пунктів? У всіх них була одна і та сама визначена законами України процедура, щодо вибору назви та подання її на розгляд парламенту. Чому ж ні ви, ні ваші представники не виносили на розгляд громади, профільного комітету ВР ніяких пропозицій щодо української назви для нашого міста, окрім, на вашу думку, «українських» Єлисаветград та Свято-Єлисавет?  Ви хочете відмінити чергову українську назву тим самим зупинити процес декомунізації?  Не треба догоджати агресору! Скажу прямо – ви граєте на проросійському полі.  Я розумію, що багаторічна пропаганда в нашому місті  зробила свою справу. Але жителі, які ходили на референдуми в Криму та Донецьку також були одурманені пропагандою, нав’язаною проросійськими силами. Україна повинна бути незалежною і, перш за все, ідеологічно. І зараз настав час вам, шановні колеги, проявити державницьку позицію у питанні перейменування. Наше місто повинно мати виключно українську назву!».

    Навіть попри те, що російські ЗМІ знову почали  активно поширювати чергову псевдоновину  про те, що Кіровоград вимагає автономію, міські депутати прийняли рішення не підтримувати чергову українську назву.

    Тож, коли саме завершиться процес декомунізації в Україні та поставиться крапка в хроніці перейменування нашого міста, так і невідомо.