Олександр Жовна побував за гратами (ФОТО)

  • 28 січ. 2016 14:25
  • 2261
    • Новина Олександр Жовна побував за гратами (ФОТО) Ранкове місто. Кропивницький

     

                27 січня 2015 року персоналу Кіровоградської установи виконання покарань (№14) випала нагода познайомитися з життєвим та творчим шляхом українського письменника та кіносценариста Олександра Жовни, а також поспілкуватися з автором чималої кількості книжок та кінострічок особисто.

                Зустріч відбулася в актовому залі Кіровоградської УВП (№14) в напрочуд дружній невибагливій атмосфері. Письменник, який є помітною постаттю в сучасній українській літературі, виявився щирим, відкритим та цікавим для слухачів, хоча сам Жовна стверджує, що йому більше до вподоби писати, а не говороти, адже це дві різні речі, можна навіть сказати протилежності, тому автор прихиляється до першого й інколи дратується другим.

              Слід зазначити, що найбільш важливим для Олександра є  легкість сприйняття його творів читачами, тому всі доробки майстра глибоко психологічні, прості та щемливі, зрозумілі дорослим і дітям.

              Олександр Жовна є автором восьми книжок, серед яких «Солодка ілюзія життя», «Вдовушка», «Блакитні вежі», «Визрівання». За оповіданнями автора «Партитура на могильному камені», «S. H. Secondhand» та «Експеримент» знято фільми «Партитура на могильному камені», «Secondhand» та «Ніч світла».Але творча постать є видатною не лише в літературі, а й в кінематографії.  Так, у 2008 роціОлександр Жовна дебютував як режисер, екранізувавши власну драму «Маленьке життя».

             Крім того, персоналу установи пощастило не лише почути розповіді про життєвий шлях та творче становлення Олександра Жовни з уст самого літературного майстра, а й познайомитися з його доробком – документальним фільмом «Бойня», який визвав у глядачів різноманітні гострі емоції, змусивши кожного замислитись над головними істинами життя та світу, в якому ми живемо.

              Цього дня Олександр також приділив увагу й неповнолітнім, які тримаються під вартою в установі. Найбільш цікавим для юнаків виявились подробиці життя автора, а манера викладання в усній формі не лише зацікавила, а й значно захопила хлопців. Для перегляду неповнолітнім було представлено кінострічку «Милі мої українці». Картина, присвячена новомиргородському дисиденту Степану Кожум’якіну, в якій письменник, до речі, виступив не лише автором сценарію та режисером, а й одним із персонажів.Фільм є даниною пам’яті славетному землякові та посланням наступним поколінням українців, які народилися й виросли після здобуття Незалежності.

               Наприкінці заходу всі охочі мали змогу отримати від автора книгу під назвою «Вдовушка» на згадку про незабутню зустріч. Подарунок безперечно не буде пилитись на полиці й ще не один раз збудить душі читачів, назавжди залишившись в пам’яті вдячних та захоплених прихильників.

    Тетяна Коханенко