Орієнтуємо молодь на вдалий професійний вибір

 • 21 квіт. 2016 09:51
 • 850
  • Новина Орієнтуємо молодь на вдалий професійний вибір Ранкове місто. Кропивницький

  З метою надання школярам всебічної актуальної інформації про світ професій, можливості оволодіння ними послуг, що надає служба зайнятості учнівській молоді, зокрема, щодо виваженого професійного вибору, у рамках декади профорієнтації молоді «Через професію - до успіху!» Компаніївським районним центром зайнятості проведено інтерактивний захід для учнів загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів із використанням програмно-апаратного комплексу «Мотиваційний термінал розвитку зацікавленості до професійного самовизначення».

  За допомогою даного пристрою діти мали можливість отримати інформацію про світ професій, зміст та специфіку певних спеціальностей та вимоги до працівників. У процесі заходу фахівці районного центру зайнятості надали школярам відомості про систему навчальних закладів, де можна здобути обраний фах, стан і тенденції розвитку ринку праці, життєві приклади кар’єрного росту видатних людей.

  Цікавими був зміст дискусії, у ході якої обговорювалися питання впливу різних професій на розвиток суспільства, у цілому, перспективи працевлаштування в сучасних умовах ринку праці, зокрема. Крім того, спеціалістами районного центру зайнятості з учнями школи проведено інші профорієнтаційні заходи, зокрема, вікторину на знання різних видів професійної діяльності, тренінг на тему «Визначення навичок та здібностей».

  Не менш корисною була групова професійна консультація з використанням тестових методик, які допомогли дітям визначити професійну спрямованість, перевірити пам’ять, увагу та з’ясувати відповідність власних якостей вимогам обраної професії.

  Наприклад, Лілія К., учениця 9-го класу, по закінченню навчання в школі хоче стати стоматологом. Пройшовши тестування, вона впевнилася в правильності вибору свого професійного майбутнього. Наталія Т., скориставшись послугами терміналу, також пересвідчилась, що не помилилась з майбутньою спеціальністю з переконалася у правильності свого вибору спеціальності – у майбутньому вона мріє бути продавцем продовольчих товарів.

  У той час, коли учні будували плани на професійне майбутнє, їхні вчителі під час профінформаційного семінару для працівників закладів освіти отримали рекомендації щодо здійснення профорієнтаційної роботи зі шкільною молоддю різного віку.

  Хочеться вірити, що отримані поради та інформація допоможуть старшокласникам прийняти правильне рішення щодо вибору професії та розвитку професійно-важливих якостей, які необхідні для успішного оволодіння омріяною спеціальністю.

   

  А. Ярошук