«Осінь з музикою Кароля Шимановського»: у Кропивницькому продовжують звучати переможні мелодії
Попри щоденні сирени у Кропивницькому лунають переможні мелодії. В обласному центрі триває популярний міжнародний фестиваль «Осінь з музикою Кароля Шимановського», інформує міська рада у ФБ.
- Виступ піаніста Євгена Романова запам'ятається, насамперед, прем'єрним виконанням сонатини Юзефа Кофлера (1896—1944), композитора-авангардиста зі Львова, який загинув під час Голокосту, - відзначив директор музею музичної культури імені Кароля Шимановського Олександр Полячок. - Витонченим звуком й імпресіоністськими барвами привабила також прелюдія №2 Василя Барвінського (1888–1963) - жертви радянського тоталітаризму. Уникнули таборів, але зазнали переслідувань з боку радянської влади Тадей Маєрський (1888–1963), прозвучали його Три експресії та Борис Лятошинський (1894/95–1968) - П’ять прелюдій.
Якщо перші три автори - львів'яни, то Борис Лятошинський, а також Микола Лисенко (1842–1912, блискучий Концертний полонез №2 якого завершував програму, та Кароль Шимановський, два етюди якого прозвучали в концерті, тісно пов'язані з нашим краєм, зокрема Єлисаветградом (Кропивницьким) і Новомиргородом.
Про важливі епізоди з життя композиторів та особливості їхньої творчості розповіла музикознавець Олена Ієвська. Далеко не вперше ексклюзивні програми, в яких слухачі можуть познайомитися з новою для них музикою, відбуваються в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна, на адресу якого учасники фестивалю висловили слова глибокої вдячності за багаторічну співпрацю.