Отамани «СІЧі» розповіли про сезон таборівок та розвиток організації (ФОТО)

  • 1 жовт. 2019 12:30
  • 1623
    • Новина Отамани «СІЧі» розповіли про сезон таборівок та розвиток організації (ФОТО) Ранкове місто. Кропивницький
     
    Сьогодні, 1 жовтня, УДЮТ «СІЧ» провела прес-конференцію про завершення сезону таборівок на Кіровоградщині. Організація працює з 2002 року.
     
    Основна мета - створити образ лицарського товариства, стосунки побратимства та посестринства; а також виховувати свідому, самостійну та відповідальну молодь.
     
    Отамани таборів - Нікіта Шендеровський, Роман Савченко та Вероніка Матвійчук. 
    Цього сезону було три табори: «Чілл Тайм», «Чорноліська Січ», «В гостях у мавок». Кожен із них має свою мету, програму та гостей. Табори проводилися на території Кіровоградської області. 
     
     
    Під час табору діти вчаться виживати у природі без інтернету та допомоги батьків: розводити багаття, готувати їжу, облаштовувати своє місце перебування, шикування у воді, в’язання вузлів; також грають в ігри: нічна мафія, страйкбол тощо. 
     
    За словами організаторів, це неабияк закаляє дух дітей і робить їх більш свідомими. 
     
    «СІЧ» має власних партнерів-друзів - Андрія Фоменка та Євгена Близнюка. 
     
     
    - Зараз є йомвірність того, що молодь буде патріотично налаштованою та соціально свідомою. Але такі проєкти мають підтримуватися не лише на рівні ГО, а й на державному. Ми спостерігаємо за роботою СІЧі вже 5 років. Спочатку долучалися періодично, а зараз стали їхніми друзями-партнерами. На мою думку, єдине, у що варто вкладатися, - розвиток молоді, свідомих людей, які можуть виховати і наступне покоління, - розповідає Андрій Фоменко.
     
     
    Одне із нагальних питань таборівок - фінансування. Такі проєкти мають підтримуватися представниками влади. Адже є, наприклад, дитина, чиї батьки не мають фінансової можливості відправити її у табір. І саме бюджет організації міг би покрити участь декількох дітей у таборі. 
     
    Діти слухають підлітків і ведуть себе дисципліновано?
     
    - Перед табором усі підписують згоду, де перше правило - накази старшин не обговорюються. Це допомагає тримати дисципліну. Не дивлячись на всі формальності, діти виходять із зони свого комфорту. Ми до кожного знаходимо особистий підхід, якщо це необхідно, - розповідає один з отаманів Нікіта Шендеровський. 
     
    - Як батько скажу, мала підросте та поїде. Ніколи діти у таборі не залишаються без уваги. За всіма постійно спостерігають. Планування таборного життя - це безпека дітей, - розповідає Андрій Фоменко.
     
    В осінньо-зимовий період організатори планують проводити табори на території спортзалів, будиночків у селі тощо. 
     
    Всі троє отаманів поділилися власними роздумами про те, як таборівки їх змінили:
     
    - Ми стали більш свідомими, табори виховали у нас особистість. Ми були сором‘язливими хлопчиками, а зараз - мужні, - розповідають Нікіта Шендеровський і Роман Савченко.
     
    - Я ніколи не була сором‘язливою, натомість табори подарували мені велике й цінне коло знайомств, яке змінює мене у кращу сторону, - говорить Вероніка Матвійчук. 
     
    Учасники «СІЧ»і радять не боятися батькам відпускати дітей у табори, адже там вони стають більш самостійними, свідомими й організованими.
     
    Нагадаємо: У Кропивницькому шукають вихованців для ПЛАСТу!