Перший день народження без Миколи Левандовського

  • 26 бер. 2019 13:36
  • 1202
    • Новина Перший день народження без Миколи Левандовського Ранкове місто. Кропивницький
     
     
    Песней, доброй и светлой,
    Тихим шелестом ветра
    И звездою рассветной
    Я останусь в тебе…
                                                                                                                         М. Левандовський
     
    Перший день народження без заслуженого працівника культури України, журналіста і літератора, автора двох книг, одна з яких висувалася на премію імені Євгена Маланюка, гумориста, мисливця й рибалки Миколи Левандовського перетворився в літмузеї І.К. Карпенка-Карого на день пам’яті «Я лишусь для вас піснею…».  
     
    Чимало друзів прийшли й принесли в дар музею цікаві майбутні експонати про його житя і творчість: фото, листівки, вітання, на які він не скупився добрим людям. Виступали ті, хто добре знав його, працював і писав, полював і рибалив, з теплими, часто поетичними спогадами. Це колеги на ниві культури: Віра Махоріна, Світлана і Петро Чорноморченки, керівник ТО «Парус», членом якого Микола Левандовський став у останні роки життя, -  Олена Надутенко, видавець і меценат першої книги Миколи Євгеновича «Життя - польоту відчуття» Віктор Лисенко, поети й мисливці: Наталія Бідненко, Микола Голованов, Анатолій Чечель, Олексій Стеценко, Михайло Теніченко і Тетяна Маркова. Поет і почесний член Українського товариства мисливців та рибалок Олександр Антоненко (він же співведучий заходу) видав у Новоукраїнці до цієї дати рибальсько-мисливський часопис, де є твори, присвячені Миколі Левандовському.
     
     
    Урочисто і хвилююче прозвучав голос диктора у запису та уривок з радіоінтерв’ю, який закінчився хвилиною мовчання. 
    Ведуча заходу науковець музею Антоніна Корінь прочитала зі своїх книг вірші-присвяти чудовій людині, а також уривки з віршованого епістолярію: Микола Левандовський любив листуватися жартівливими опусами. Звучали пісні на його вірші у виконанні Андрія Шульги. Композитор Анатолій Чечель подарував присутнім записи пісень дуету «Тембр» (Валентина Виноградська і Неля Черняєва), який дуже любив Микола Євгенович. Відому пісню «Есть только миг» подарував присутнім очільник болгарської общини Сергій Осадчий, долучивши свої спогади про світлу людину.
     
     
    На пам’ять про Левандовського-гумориста на веселій сторінці «Первой городской газеты» «Кропивницько-міжнародний шарварок» відкриється куточок веселих творів з фондів літмузею, який започаткує вірш пана Миколи «Советы, так сказать, поэтам…»
     
     
    Нагадаємо: В її руках ляльки оживають