Плюси та мінуси одномоментної імплантації зубів: думка стоматологів
Одномоментною (або одноетапною) імплантацією називається установка титанового гвинта, який відіграватиме роль кореня нового зуба. Операція проводиться у комплексі та планується заздалегідь. Така підготовка пов'язана з тим, що перед процедурою необхідно ретельно перевірити порожнину рота пацієнта на відсутність проблем. Часто цю методику обирають ті люди, які хочуть просто «зробити все швидше». Але важливо розуміти, що таке миттєва імплантація, плюси та мінуси процедури мають серйозне значення.
Коли призначають одномоментну імплантацію
Метод одномоментної імплантації стоматолог може запропонувати у разі:
- неможливості відновити анатомічну форму зуба через стандартне протезування;
- необхідності видалити зуб через виявлену ротову хворобу;
- терміновості видалення зруйнованого зуба у разі косого, оскольчатого та інших видів розриву кореня.
Якщо виявлено хронічний запальний процес, то вживлювати одноетапний імплантат зуба просто зараз забороняється. Також від даного методу імплантації варто відмовитись, якщо зуб довелося видалити через неефективне стандартне лікування періодонтиту. Оскільки тканини, що оточують зуб, все ще запалені.
Плюси одномоментної імплантації зубів
Плюси та мінуси одномоментної імплантації необхідно порівняти, перш ніж погоджуватися на операцію. Якщо жодних проблем, що заважають проведенню операції, не виявлено, стоматолог може розпочати тут і зараз або призначити процедуру на найближчий час. Ця ефективна та сучасна методика має безліч переваг. Наприклад:
- Нижчі ціни. Витрати на цей варіант імплантації нижчі, порівняно зі стандартними методиками, адже менше матеріалу та маніпуляцій.
- Швидкий результат лікування. У порівнянні зі стандартною імплантацією пацієнту не потрібно чекати місяцями. Новий зуб займає своє місце відразу.
- Недовга реабілітація. Оскільки для встановлення стрижня ясна не треба різати, загоєння відбувається набагато швидше.
- Мінімальна кількість візитів. Для видалення зуба та встановлення імпланту буде достатньо всього одного візиту.
- Попередження атрофії щелепної тканини. Адже навантаження на щелепу приходить в норму відразу.
- Травматичність на нулі. У цьому випадку стрижень встановлюється без необхідності розрізати тканини і накладати шви.
Мінуси одномоментної імплантації зуба
Розглянувши достоїнства, потрібно вивчити і мінуси одномоментної імплантації зубів. Незважаючи на купу переваг, у цієї методики все ж таки є і деякі негативні моменти. Наприклад:
- Допускається не завжди. Протипоказань до цієї процедури більше, ніж при відстроченій імплантації.
- Незручні особливості. Одномоментно можна встановити імплант лише замість однокорінного зуба, та й процедура займає кілька годин.
- Не кожний стоматолог зробить операцію добре. Якісно виконає цю імплантацію лише досвідчений хірург. Адже титановий гвинт у разі одномоментної імплантації стабілізувати набагато складніше, ніж в інших випадках.
Після того як процедура закінчена, дуже важливо з усією строгістю дотримуватися лікарських рекомендацій. Зокрема, гігієна рота має бути бездоганною, інакше є ризик розвитку інфекції.
Основні способи одномоментної імплантації
Примітно, що імплантація одномоментного типу може проводитись одним із трьох способів:
- Без негайного навантаження імпланту. Після вживлення штучного кореня ясна ушивається і лише після повноцінного загоєння рани проводиться протезування за допомогою штучного зуба.
- З установкою ясенного формувача. На імплант одразу закріплюється так званий формувач. Його завдання – зафіксувати м'які тканини у необхідному положенні та попередити оголення міжзубних проміжків.
- З негайним навантаженням тимчасовою коронкою. Процес дозволяє зберегти красу посмішки. Такий варіант зазвичай вибирають саме для передніх зубів.
Середні ціни на таку імплантацію в Україні
Відразу варто зауважити, що ця процедура не має фіксованої ціни, оскільки вона формується з кількох елементів:
- Обсяг робіт. В облік береться кількість зубів та необхідність загоєння.
- Види імплантатів. Необхідні варіанти можна обговорити зі стоматологом, виходячи із бюджету.
- Кількість витратних матеріалів.
Таким чином, щоб обчислити ціну за послугу, пацієнту потрібно спочатку обстежитися. Тільки потім лікар складе план лікування та підбере матеріали. У середньому вартість такої імплантації в Україні починається від 10 тис. гривень.
Тільки ретельно вивчивши плюси та мінуси одномоментної імплантації зубів, а також інші нюанси процедури, буде простіше ухвалити рішення.