Полковник служби цивільного захисту консультує кропивничан
В червні пройшла пряма телефонна лінія з начальником Кропивницького МРВ У ДСНС України у Кіровоградській області полковником служби цивільного захисту Валерієм Петровичем Жиліним.
ПИТАННЯ: Валерій Петрович, скажіть чи є річки та водойми Кропивницького безпечними?
ВІДПОВІДЬ: Це питання є дуже актуальним на даний час. Ми перевірилиу водойми, розташовані на території міста. У результаті перевірки виявили стихійні місця масового відпочинку людей на Лелеківському водосховищі, прибережних смугах річок Інгул, Сугоклея, які до цього часу не визначені як місця відпочинку на воді і не обладнані відповідно до діючих норм і правил. Зазначені місця є традиційними зонами відпочинку у мешканців міста, але не є безпечними.
Кропивницькие МРВ У ДСНС України у Кіровоградській області в місцях для купання встановило стенди з застереженнями, проводить роз’яснювальну роботу серед відпочивальників щодо попередження нещасних випадків на воді, до того ж організовано вихід матеріалів застерігаючого характеру у засобах масової інформації щодо дотримання правил поведінки та заходів безпеки під час відпочинку на водних об’єктах. На власних біг-бордах та сітті-лайтах розміщуються постери соціальної реклами «Будьте обережні на воді» та виготовляються листівки з застереженнями.
Однією із основних причин великої смертності, травмування людей під час купання є те, що більшість випадків трапляються, де відсутні рятувальні пости, не проведено обстеження та очищення акваторій дна водойм, не передбачено розгортання відомчих сезонних рятувальних постів, які повинні бути укомплектовані матросами-рятувальниками.
Хочу ще раз нагадати основні правила безпеки, яких необхідно дотримуватись при відпочинку на воді:
- За відсутності пляжу вибирайте чистий пологий берег, попередньо з’ясуйте, чи немає на дні корчів, гострого каміння, ям. Засмічене й нерівне дно небезпечне навіть для досвідчених плавців.
- Не купайтесь відразу після прийому їжі і в нетверезому стані.
- Перед купанням корисно полежати і відпочити. Розігрітим входити в воду не радимо.
- Не доводьте тіло до сильного ознобу. Купатися можна не більше 10-15 хвилин.
- Не плавайте далеко від берега і не залишайте дітей без нагляду!
ПИТАННЯ: Доброго дня. Я проживаю поблизу лісосмуги, що знаходиться на околиці нашого міста, і дуже часто спостерігаю, як мешканці пд час відпочинку розводять багаття. Чи можна це робити?
ВІДПОВІДЬ: Звичайно, це небезпечне заняття, але з настанням сухої теплої погоди все частіше можна побачити, як люди влаштовують пікнік на природі. Шановні жителі, якщо ви відпочиваєте в лісі, лісополосах та в інших місцях пам’ятайте:
- не залишайте вогнище без нагляду;
- місце розпалювання вогнища обкладіть камінням чи обсипте землею (піском);
- коли залишаєте місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище - заливайте вогнище водою чи засипайте піском;
- розпалюйте вогнище, по можливості, на місці попереднього.
- не підпалюйте сухе листя або траву на полях;
- не кидайте непогашені сірники або недопалки на землю;
- не залишайте на сонці пляшки, скло, сміття, що легко займаються і можуть спричинити пожежу;
- не проводьте в лісі вогневі ігри, не запалюйте феєрверки.
Якщо опинилися в осередку пожежі:
не панікуйте та не приймайте поспішних, необдуманих рішень;
не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний бік, закривши голову і обличчя одягом – йдіть проти вітру;
здійснювати гасіння полум’я невеликих низових пожеж можна, збиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом;
будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;
після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежно-рятувальну службу про місце, розміри та характер пожежі.
Пам’ятайте: від вашого ставлення до правил пожежної безпеки залежить ваше життя та життя ваших рідних.
ПИТАННЯ: Маю великий страх перед грозою. Які рекомендації може дати ваша служба?
ВІДПОВІДЬ: Прийшло літо і кожній людині необхідно знати правила поведінки під час грози:
на відкритій місцевості не можна ховатися під високі дерева, найбільш небезпечними з яких є дуб, тополя, ялина і сосна, дуже рідко блискавка потрапляє у вербу і клен.
на відкритому просторі краще сісти до сухої ями або траншеї, а тіло повинне мати менше всього точок дотику із землею.
не можна також лягати на землю, тому що тим самим збільшується площа поразки розрядом.
Також ДСНС рекомендує не ховатися в невеликих будівлях, будинках, наметах і не бігти під час грози. Якщо ж вже ви знаходитеся в приміщенні: слід закрити всі двері, кватирки, вікна і відійти від них, також триматися на відстані від електроприладів, труб і металевих предметів; не можна користуватися водопроводом і краще утриматись від дзвінків по телефону.