Послуги у сфері реєстрації актів цивільного стану тепер можна отримати у центрах надання адмінпослуг
Відповідно до частин перших статей 122 та 135 Сімейного кодексу України подати заяву про державну реєстрацію народження, шлюбу, розірвання шлюбу за спільною заявою подружжя, яке не має дітей, зміну імені, смерть, а також заяву про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання тепер громадяни України можуть у центрах надання адміністративних послуг.
Такі послуги у приміщеннях ЦНАПів територіальні органи ДРАЦС розпочали надавати з 4 березня, і вже на сьогодні центрами, що почали надання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, було прийнято близько 176 таких заяв. Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ірина Садовська.
- Ми працюємо у всіх напрямах, які допоможуть українцям максимально швидко та якісно отримати необхідні документи. Нещодавно ми розпочали співпрацю із ЦНАПами, – наголосила заступник Міністра.
Вона роз’яснила, що необхідні послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану громадяни можуть отримати не лише у відділах ДРАЦС, а і через ЦНАПи. Тому справа українців лише за вибором місця надання послуги, що зручніше за розташуванням.
- Поступово ми розширюємо географію надання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану у ЦНАПах по всій Україні. Хочу лише додати трошки статистики. Наразі ми зафіксували, що найбільше громадян звернулося до центрів надання адміністративних послуг міста Києва, Запорізької, Полтавської, Рівненської та Львівської областей. До речі, найчастіше громадяни звертаються із заявами про державну реєстрацію народження та смерті, – повідомила заступник Міністра.
Начальник управління ДРАЦС Мін’юсту Ірина Дубиківська додала, що Мін’юст змінює ставлення людей до державних послуг, запроваджуючи високі стандарти їх надання. Вона зауважила, що в кожному випадку види послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, які будуть надаватися через ЦНАПи, визначаються згідно з узгодженими рішеннями між територіальними органами Міністерства юстиції України та органами, якими утворено ЦНАПи.