Працюй безпечно: у Новоукраїнці збирали корисні кейси для шукачів роботи
«Що я знаю про наслідки нелегального працевлаштування за кордоном» – вправа, яку виконали учасники інформаційного семінару «Ризики нелегальної трудової міграції». У заході, організованому фахівцями Новоукраїнської філії обласного центру зайнятості, взяли участь незайняті трудовою діяльністю громадяни.
Ця вправа допомогла безробітним закріпити знання про ризики при працевлаштуванні, переїзді, роботі та проживанні у країні призначення. Також присутні розкрили суть поняття «торгівля людьми», визначили відмінності між поняттями «постраждалий» та «потерпілий» внаслідок торгівлі людьми. Під час виконання інтерактивних вправ кожен із учасників мав змогу висловити свою думку щодо актуальності даної проблеми.
«Незважаючи на те, що захід проходив в режимі онлайн, національну самосвідомість, патріотичну налаштованість та осмислення історичних цінностей наших громадян, які шукають роботу, не можна було не помітити. Переважна їх більшість висловили своє бачення щодо власної зайнятості. Їх гасло – живи і працюй в Україні», – з гордістю повідомила психологиня Новоукраїнської філії Алла Калич.
Учасники були поінформовані про ситуацію на ринку праці, про можливості служби зайнятості у напрямку працевлаштування безробітних громадян шляхом реалізації активних програм сприяння зайнятості, у т.ч. підтримку підприємницьких ініціатив населення. Присутнім було запропоновано добірку корисних посилань на джерела з пошуку роботи, які доступні з будь-якого гаджета.
«Загалом ми маємо поєднувати своє майбутнє і майбутнє нашої держави, а отже жити і працювати, тут, на своїй Батьківщині. Робити, що в наших силах, те що знаємо і можемо. Навчатися, опановувати нові знання і знову повертатися до праці, що приведе нас до Перемоги», – говорить безробітна Марина Вікторівна, яка сьогодні вирішила скористатися сертифікатом та пройти професійне навчання, за сприяння Державної служби зайнятості, за професією продавець продовольчих товарів.
Була запропонована й інтерактивна вправа «Плями на сонці» – вона дала можливість учасникам зустрічі визначити, що необхідно мати людині, аби успішно працевлаштуватися за кордоном, і зрозуміти, які реалії переважно мають наші трудові мігранти. Учасники семінару прийшли до висновку, що перед прийняттям рішення про виїзд на роботу за кордон, а тим більше нелегально, варто усвідомлювати ризики, що постають перед людиною. Це і небезпека трудового рабства, і можлива руйнація сімейних стосунків, і ускладнення батьківських відносин, і депресивні настрої.
Безробітні ставили чимало запитань щодо зайнятості у регіоні, на які отримали вичерпні відповіді.
Захід пройшов з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, що започаткований у 2013 році Генеральною Асамблеєю ООН. Цей день покликаний звернути увагу на глобальну проблему людей, які стали жертвами тяжкого злочину, і убезпечити від цього інших в майбутньому.
Кіровоградський обласний центр зайнятості