Правила раціонального кредитування: як не влізти у боргову яму?

  • 27 лют. 2023 11:38
  • 577
    • Новина Правила раціонального кредитування: як не влізти у боргову яму? Ранкове місто. Кропивницький

    Один з найпопулярніших видів позик в Україні — споживчий кредит. Його беруть, коли треба оновити машину, зробити ремонт у квартирі, заплатити за курси для зміни роботи, перетворити мрію на реальність. Тож споживчий кредит ідеальний для всіх випадків. Але як правильно ним користуватися, щоб грамотно розподіляти власні кошти та своєчасно сплачувати банку борг?

    Визначте заздалегідь відсоткову ставку

    Скористайтеся калькулятором на сайті банку, щоб одразу зрозуміти, якою буде відсоткова ставка. Наприклад, на ideabank.ua споживчий кредит дають під річну ставку у розмірі:

    • до 120,32 %, якщо ви не укладаєте договір на страхування життя;

    • до 132,72 %, якщо ви підписуєте угоду щодо добровільного страхування.

    Залежно від вимог клієнта, тарифу й деяких індивідуальних чинників, розмір реальної річної ставки за кредитом може змінюватися. Це ви можете уточнити більш детально у працівників банку.

    Одразу перевірте умови

    Щоб не було проблем і ви не витрачали зайвий час, варто одразу перевіряти, чи підходите ви під умови тарифу. Наприклад, вік ваш на момент оформлення кредиту має бути більше за 21 рік, а на момент останнього платежу — менше за 74 роки 11 місяців.

    Умови кредитування від Ідея Банк:

    • кредит видається на строк від 6 до 60 місяців;

    • сума позики сягає 200 тисяч гривень за умови добровільного страхування;

    • з документів треба надати паспорт і ІПН.

    Визначте, які є способи погашення заборгованості, чи є можливість дострокових виплат тощо. Якщо умови вас влаштовують, можете надсилати заявку на отримання кредиту.

    Дізнайтеся про спосіб погашення кредиту

    Зазвичай є дві схеми, за якими ви можете повернути банку борг. При ануїтетному кредитуванні щомісяця платять однакову суму. Це ідеальний варіант для тих, хто цінує стабільність та не може дозволити собі великі суми на початку кредитування.

    Диференційна схема пропонує нараховувати відсотки щомісяця на зменшену суму кредиту. Тобто на початку треба платити більше, а в останні місяці — менше. Вибирайте зручний варіант і відповідний до нього тариф.