Презентація книги Ірини Кінши "Цвіт калиновий"

  • 11 вер. 2024 12:30
  • 353
    • Новина Презентація книги Ірини Кінши «Цвіт калиновий» Ранкове місто. Кропивницький

    10 вересня 2024 року у літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого міста Кропивницького відбулася презентація першої поетичної книги Ірини Кінши «Цвіт калиновий» (видавець Сергій Лисенко).

    Пані Ірина – відома на Кіровоградщині співачка, поетеса, членкиня Творчого об’єднання «Вітрила».

    Вона – уродженка села Созонівка Кропивницького району Кіровоградської області.

    Закінчила Олександрійський фаховий коледж культури та мистецтв за спеціальністю хормейстер, факультет педагогіки, психології та мистецтв Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка.

    У своїй творчості завжди зверталася до народних традицій, маминих пісень, дружнього слова старших людей. Від батьків успадкувала любов до життя і неповторну красу співочої української мови.

    Протягом тривалого часу була учасницею созонівського хору «Нива». У 2015 році взяла участь в українському проєкті телепередачі «Х-Фактор». Працювала директором Високобайрацького сільського будинку культури.

    Має багато відзнак, подяк, грамот, дипломів та нагород за участь у районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях. Серед них – Гран-Прі міжнародного фестивалю «Співограй».

    І. Кінша – голова громадських організацій «Цвіт землі» та «Аматори Кропивницького». Одна з ініціаторок створення фестивалю «Об’єднані мистецтвом». Активно займається громадською і волонтерською діяльністю.

    Ірина Михайлівна гідно виховала двох синів і доньку. Син Артем захищав Донецький аеропорт. Удостоєний звання «Герой України». Він і нині боронить рідну землю від російського агресора.

    Редакторка книги «Цвіт калиновий» – очільниця ТО «Вітрила» Олена Надутенко. Вона розповіла про народження нової поетичної збірки і наголосила, що авторка прагне бути у всьому рівноправною, незалежною та активною. Ірина Кінша переконана: щастям завжди потрібно ділитися з іншими людьми. Щедрість на добро і ласку – дуже гарна риса характеру. У книзі щільно сплелися мотиви громадянської позиції, філософські роздуми, кохання і смуток, дочірня вдячність і світла пам’ять про дорогих серцю людей.

    На презентацію завітали друзі, шанувальники творчості та колеги по перу. У Карпенковому саду звучали вірші та власні пісні Ірини Михайлівни. Доброзичливими побажаннями, гумористичними настановами її підтримали учасники «Вітрил» та інші гості. Наталія Шмітке поділилися спогадами про перше знайомство з Іриною. Подарунком присутнім стали українські пісні у виконанні Ростислава Климишина та Олександра Антоненка.

    Директорка музею Лариса Хосяінова згадала, як більше року тому героїня зустрічі поділилася бажанням презентувати свою першу книгу у затишній міській садибі Тобілевичів. І сьогодні калина пламеніла не тільки у вазі на столі, а й на обкладинці нової книги та у віршованих рядках Ірини Кінши: «Калина червона – цілюща зернина, калина червона – моя Україна!»

    Наталія МЕЛЬНИЧЕНКО, науковиця

    літературно-меморіального музею

    І.К. Карпенка-Карого міста Кропивницького