Про торгівлю людьми, як сучасну форму рабства говорили пенітенціарії зі школярами

 • 10 черв. 2016 10:59
 • 932
  • Новина Про торгівлю людьми, як сучасну форму рабства говорили пенітенціарії зі школярами Ранкове місто. Кропивницький

  Однією із проблем сучасності є торгівля людьми. Це негативне явище може виявитися в різних формах – від викрадення людей до їх продажу з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи. Жертви торгівлі людьми використовуються для промислової праці, у порнобізнесі, як донори для трансплантації тканин і органів тощо.

  Про це інформує прес-служба УДПтС України в Кіровоградській області.

  Відомо, що жінки частіше за чоловіків стають жертвами торгівлі. Для того, щоб не потрапити у цю пастку, 9 червня 2016 року у Новгородківському НВК фахівець (з питань соціальної роботи із суб'єктами пробації) районного сектору кримінально-виконавчої інспекції Світлана Харитонова спільно з  головним спеціалістом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Інною Брєєвою для учнів 7-10 класів провели бесіду-тренінг на тему: «Торгівля людьми - сучасна форма рабства».

  Метою проведення заходу було підвищення рівня знань щодо поняття «торгівля людьми», прав та свобод громадян за кордоном, міжнародних документів про боротьбу з торгівлею людьми.

  Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та необізнаність постраждалих призвели до того, що й наша країна перетворилася на дешевий “постачальник” робочої сили у інші країни. Особливо гостро ця проблема стоїть на заході України, де величезна кількість громадян, не маючи можливості працювати, вже виїхала на заробіток за кордон.

  Захід був побудований таким чином, аби учні мали змогу поділитись своїми емоціями, знайти щось нове, закріпити свої знання. Профілактичні заходи було доцільним провести з учнями задля попередження подальших негативних ситуацій під час виїзду за кордон на навчання або роботу.