Про великий терор розповіли неповнолітнім засудженим

 • 16 трав. 2016 16:58
 • 876
  • Новина Про великий терор розповіли неповнолітнім засудженим Ранкове місто. Кропивницький

  Минулого тижня до дня масових політичних репресій 1937-1938 років інспектором відділу соціально-виховної та психологічної роботи Кіровоградської установи виконання покарань (№14) Наталією Завадою проведено виховну годину для неповнолітніх підопічних, в ході якої юнаки мали змогу не лише дізнатись про причини та масштаби подій того часу, а й висловити свої думки з приводу цього. А допомогали їм у цьому гості установи – член обласної спостережної комісії Олег Забілястий та представник Кіровоградського обласного відділення людей, які живуть з ВІЛ Володимир Бочаров-Туз.

  Репресії сталінського режиму завдали відчутного удару по усьому суспільству. Була понівечена доля мільйонів людей. В атмосфері страху, наклепів та насильства, виховувалось ціле покоління людей. Україна зазнала величезних демографічних втрат, був знищений цвіт її інтелігенції, зруйновано генофонд.

  Отримана інформація викликала бурю емоцій зі сторони юнаків, кожен, наввипередки, хотів висловити своє ставлення та враження від розглянутого матеріалу. Тож, цього дня усі присутні на заході були духовно об’єднані та вшанували загиблих хвилиною мовчання.

  Масові захоронення невинних жертв політичних репресій – це національний і духовний скарб українського народу. Це та пам’ять, на якій будується тривале майбутнє – майбутнє не смерті, не терору, а життя. Тому так важливо бути у цей день одним цілим. Однією великою родиною, єдиною державою Україною.

  Тетяна Коханенко