Прокинулись і схаменулись

  • 26 бер. 2017 10:11
  • 1126
    • Новина Прокинулись і схаменулись Ранкове місто. Кропивницький
     
    Вранці 17 березня площа Героїв Майдану перед обласною радою  була заповнена правоохоронцями. Адже анонсована на цей день позачергова сесія обласної ради мала висловити «одобрямс» ухваленому напередодні рішенню Ради нацбезпеки та оборони. 
     
    Проект рішення був зареєстрований депутатами Михайлом Бевзенком, Сергієм Завалієм, Валерієм Кальченком, Олексієм Мірошніченком, Артемом Погребнюком, Русланом Степурою, Сергієм Хильченком. Для морального впливу на депутатів до зали зайшли атовці та родичі полонених бійців третього полку спецпризначення, а також громадські діячі на чолі з Ігорем Козубом.
    Депутати Опоблоку і «Нашого краю» (крім Валерія Музичука) разом з частиною Блоку Петра Порошенка були відсутніми. Відкривши засідання, голова облради Олександр Чорноіваненко повідомив про отримане напередодні звернення від атовців та громадськості, після чого відбулось його обговорення депутатськими фракціями, які спільно сформували узгоджений текст проекту рішення обласної ради.
    В залі присутні 36 депутатів. Відсутні депутати більшою частиною на лікуванні, у відпустці та відрядженнях. Єдиний представник Опозиційного блоку Геннадій Лоцман, за словами головуючого, їде до Кропивницького.
    Чорноіваненко повідомив, що розданий депутатам проект рішення є компромісом, і не треба піаритись. Його слова були адресовані Русланові Степурі, порушення регламенту яким (а саме перевищення часу виступу) викликало обурення присутніх атовців. Другим слово взяв Артем Погребнюк, який подякував військовим за підтримку, за що отримав оплески. Наступне слово Ігоря Степури призвело до чергового буркотіння в залі. Єдина фраза, на яку звернули увагу — «Ми не повинні просто освячувати рішення РНБО...» Але  виступаючий за ним Леонід Орлов звинуватив свободівців у дружбі з опоблоківцями: «Ви голосуєте руками, а вони —  ногами!»
    Слово надали атовцю Андрієві Бойку, який закликав до повної блокади, а не переведення в політико — економічну площину. Адже лише наші два спецпризначенця вже 761— й день в полоні. «Чому ви не йдете єдиним фронтом?» —  запитав Бойко. 
    Проте перша спроба рішення провалилася. Підтримав рішення лише 31 депутат. Утримався Валерій Музичук, не голосували  четверо свободівців. Обурені атовці заблокували двері до малої зали та основний вихід. Свободівці виправдовуються. На трибуну піднялась сестра полоненого спецпризначенця Сергія Глондаря Людмила та звернулась до присутніх: «Чому ніхто не закликає до звільнення полонених?»
    За пропозицією головуючого депутати 35–ма голосами повернулись до розгляду питання. Не голосував Ігор Степура, мотивуючи  тим, що у рішенні РНБО відсутня умова звільнення полонених. У відповідь атовець і член «Свободи» Леонід Багно з трибуни заявив про вихід з партії. Депутат Андрій Флоря попросив не закривати сесію і дочекатись колег, які мають прибути.  Сергій Завалій підкреслив узгодженість проекту рішення і попросив перерву для нового обговорення. У новій промові Андрій Бойко на прикладах звинуватив «Свободу» в саботажі всіх поточних процесів.
    Чорноіваненко запропонував прийняти запропонований проект рішення за основу, голосування дало 36 голосів — отже, процес пішов. Проте Ігор Степура знову звинуватив РНБО у «тимчасовості»  рішення, пропонуючи законодавчо заборонити торгівлю незалежно від відновлення власності України над захопленими підприємствами. На уточнення Валерія Кальченка Степура наполіг на «визнанні агресії війною та ухваленні ВР Закону про заборону торгівлі з окупованими територіями». Артем Погребнюк закликав узгодити це на перерві. Сергій Завалій відмовився підтримати формулювання свободівців, голосування набрало 9 голосів з 36. Трохи змінене формулювання Руслана Степури  теж не набрало необхідної більшості — 21 голос. 17 голосів набрала вимога закрити провадження проти блокадників. Вимога звільнення Авакова та Аброськіна — 16 голосів. Валерій Музичук запропонував дописати пункт щодо законодавчого визначення статусу мешканців окупованих територій — 24 голоси «за». З причини відхилення всіх запропонованих поправок, уточнень та доповнень Олександр Чорноіваненко проголосив ухвалення рішення. 
    Коментуючи подію в соцмережах, депутати — учасники голосування були  малоемоційними.
    Руслан Степура: «Сьогодні на позачерговій сесії Кіровоградської обласної ради всі ті, хто мовчки проковтнув ще вчора провальне голосування по блокаді з ОРДЛО, сьогодні кричали «ганьба!» тим, хто пропонує визнати АТО війною та визнати на законодавчому рівні тимчасовий статус окупованих територій. Ось так, товариство. Громадські організації та спілки Кропивниччини стоять на трампліні у політику».
    Роман Тимуш: «Фракція Радикальної партії Олега Ляшка в облраді у повному складі підтримали блокаду торгівлі з ОРДЛО!!!»
    Сторінка обласної організації «Самопоміч»: «...На сьогоднішньому засіданні процес обговорення питання відзначився емоційними виступами та суперечками. Свої претензії до рішення висували депутати від ВО «Свобода» Ігор Степура та Руслан Степура. Було прийнято рішення, що їхні пропозиції прийматимуться окремо, як поправки. Проте жодна з них не набрала необхідної підтримки. У результаті, після провалу поправок, автоматично набрало чинності рішення, яке депутати взяли за основу. Нагадаємо, 10 березня під час засідання сесії облради депутати не підтримали звернення Артема Погребнюка від фракції «Об’єднання «САМОПОМІЧ».
    Сторінка «УКРОП Кіровоградщина»: «...Минулої п’ятниці наше звернення щодо торгівельної блокади не було підтримане. Але його було взято за основу для спільного звернення, текст якого напередодні обговорювали та узгоджували з головами фракцій близько п’яти годин, щоб таки дійти до спільного знаменника. Це рішення депутати повинні були прийняти в будь–якому разі, адже цього вимагала активна частина нашого суспільства, в числі якої воїни АТО, ветерани АТО, учасники блокади, волонтери та родичі тих вояків, які на даний момент знаходяться в полоні, представники яких, до речі, були присутні в сесійній залі», — зазначив голова фракції УКРОПу в обласній раді Олексій Мірошниченко.
    Голова облради Олександр Чорноіваненко запропонував проголосувати  за звернення в цілому, а тоді вже голосувати за правки, які можуть бути запропоновані депутатами. Проте під час голосування звернення про блокаду не було проголосоване — забракло двох депутатських голосів, оскільки фракція партії «Свобода» не голосувала —  так перша спроба прийняти рішення була невдалою.
    Чому «свободiвцi», якi були на передсесiйнiй погоджувальнiй нарадi, не з’ясовували свої вимоги там, а перенесли дебати у сесійну залу — незрозуміло.
    Після довгих розмов, закликів та прохань, з другої спроби депутати таки ухвалили звернення Кіровоградської обласної ради до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України майже одноголосно».
    Отже, знай, громадо, своїх «героїв»:
    Повторне голосування за питання «Про звернення депутатів Кіровоградської обласної ради до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України».
    УСЬОГО ПРОГОЛОСУВАЛО:  36
    З НИХ:
    «ЗА»:  36
    «ПРОТИ»:  0
    «УТРИМАЛОСЬ»:  0
    «НЕ ГОЛОСУВАЛО»:  0
     РІШЕННЯ ПРИЙНЯТО
     
    Максим Гуцалюк