Прокуратура Кіровоградщини веде послідовну роботу по боротьбі з корупцією

 • 13 груд. 2016 17:11
 • 771
  • Новина Прокуратура Кіровоградщини веде послідовну роботу по боротьбі з корупцією Ранкове місто. Кропивницький
   
  Незважаючи на докорінну зміну чинного законодавства, яке регулює питання боротьби з корупцією, та перехід частини функцій прокуратури до новостворених правоохоронних органів, слідчі прокуратури та процесуальні керівники доклали максимум зусиль до антикорупційної боротьби. 
  Сили прокуратури розпочали 20 кримінальних проваджень вказаної категорії, загалом правоохоронні органи регіону – 37.
  Так, гучним викриттям 2016 року стало кримінальне провадження, розпочате слідчими прокуратури за фактом вимагання та отримання 8,5 тисяч доларів США хабара трьома оперуповноваженими Кіровоградського відділу поліції. В ході його розслідування слідчі встановили, що заступник начальника Кіровоградського відділу поліції створив та очолив злочинне угрупування. Вже колишні правоохоронці, на чолі з керівником, крім вимагання та отримання хабара вчинили ряд інших тяжких злочинів, в тому числі катування особи. 
  Слідство перебуває на завершальній стадії. Колишнім поліціантам повідомлено про підозру за ч.3 ст.368 (вимагання та отримання неправомірної вигоди), ч.2 ст.162 (порушення недоторканості житла), ч.2 ст. 127 (катування), ч.5 ст.185 (крадіжка), ч.3 ст.15 ч.3 ст.365 (перевищення влади) та ч.4 ст.190 (шахрайство)  Кримінального кодексу України та звільнено із займаних посад.
  Ще одне резонансне провадження розпочали слідчі прокуратури за фактом отримання неправомірної вигоди начальником Новоукраїнської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області. Діяв він спільно із своєю підлеглою, начальницею одного із відділів.
  Після  перевірки фінансово-господарської діяльності підприємства податківці повідомили його керівника, що він має сплатити 100 тис. грн. за не включення до акту перевірки виявлених порушень та не нарахування штрафних санкцій. Обом податківцям наразі повідомлено про підозру за ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України. Слідство триває.
   
  За якісної та оперативної роботи слідчих прокуратури вже завершено розслідування половини розпочатих проваджень.
  До прикладу, скеровано до суду обвинувальний акт відносно начальника Долинського відділу поліції та його першого заступника, які вимагали та отримали понад 50 тис грн неправомірної вигоди за перекваліфікацію дій підозрюваної особи. Поліціантів відсторонено від займаних посад. За скоєний корупційних злочин їм загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна (ч.3 ст.368 ККУ).  
  Той самий строк ув’язнення загрожує і заступнику начальника Новгородківського райвідділу поліції, який за 10 тис грн обіцяв закрити кримінальне провадження відносно мешканця району. Обвинувальний акт (ч.3 ст.368 ККУ) відносно правоохоронця наразі перебуває на розгляді суду.
  Що ж стосується вже засуджених осіб - пред’явлені прокурорами цього року обвинувачення підтверджені в повному обсязі щодо 11 хабарників, відносно яких судами постановлено обвинувальні вироки.
  Зокрема, колишнього заступника голови Державної інспекції сільського господарства України, викритого на отриманні 357 тис. грн. хабара, засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Колишнього чиновника визнано винним за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України. Також вироком Кіровського районного суду м. Кіровограда його позбавлено права займати посади в державних органах і органах місцевого самоврядування протягом 3-ох років та позбавлено 5-го рангу державного службовця.
  Крім того, на лаві підсудних за обвинуваченням у хабарництві опинились директор Онуфріївського кінного заводу за хабар у 20 тис. грн, працівник Держземагентства вимагав 2,1 тис. грн. за надання витягів; державний виконавець з Новомиргородського району, який брав хабарі за не накладання арешту на майно та заборон на виїзд закордон, викладач Університету сучасних знань, який вимагав 4,6 тис. грн. від студентки за успішну здачу сесії.
  Вину вказаних осіб прокурори довели у суді та добились справедливих вироків, не зважаючи на посади і статуси.
  Проведена ефективна робота і щодо протидії корупції адміністративними засобами. Так, з початку року направлено до суду 95 протоколів про правопорушення, пов’язані з корупцією. Найчастіше виявлялися факти, коли депутати сільських чи міських рад приймали участь у голосуваннях щодо виділення собі або членам своїх родин земельних ділянок, а також приймали рішення про власне преміювання. За результатами їх розгляду судами до відповідальності притягнуто 46 корупціонерів. Крім того, корупціонери сплатили до бюджету понад 120 тис. грн. штрафів.
  За поданнями прокуратури, які вносилися у порядку Закону України «Про запобігання корупції», до дисциплінарної відповідальності притягнуто 26 посадовців. Мова йде про такі корупційні діяння, як внесення недостовірних відомостей до декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.
  З метою усунення заподіяної вказаними правопорушеннями шкоди та скасування незаконних актів, прийнятих з порушенням антикорупційного законодавства, органами прокуратури області пред’явлено 7 позовів, з яких 3 про відшкодування шкоди на суму 25 тис. грн. та 4 про скасування незаконних актів про виділення земельних ділянок.
   
  Повідомляє прес-служба прокуратури Кіровоградської області.