Противники ПЦУ відпрацьовують гроші Кремля

 • 27 бер. 2019 17:13
 • 835
  • Новина Противники ПЦУ відпрацьовують гроші Кремля Ранкове місто. Кропивницький
   
  Противники надання Україні Томосу про автокефалію не стільки хочуть відмінити створення Української православної церкви, скільки відпрацьовують гроші Кремля.
   
  Про це в ефірі "Прямого" заявив релігієзнавець Дмитро Горєвой.
   
  - Така оцінка суду була передбачувана, тому що президент діяв відповідно до законодавства. В профільному законі про свободу совісті є така стаття, де вказано, що державні органи мають повноваження сприяти налагодженню контактів між українськими релігійними організаціями і закордонними релігійними центрами. І от ця угода і є таким сприянням тому, щоб Вселенський патріархат як закордонний релігійний центр визнав українські релігійні організації. Тут все було чітко зроблено по закону і немає підстав, щоб це рішення оскаржувати, - наголосив експерт.
   
  Він додав, що Московський патріархат як через свої церковні інституції, так і через кишенькові громадські організації, проросійських народних депутатів намагається скасувати надання Україні Томосу.
   
  - Депутати з "Опозиційного блоку" подають в Конституційний суд подання, щоб скасували постанову парламенту, різні громадські організації подають в суд, щоб скасували угоду, УПЦ МП подала в суд, щоб скасувати експертизу Мінкульту щодо перейменування церкви. Хоча всюди як в угоді, так і в постанові та експертизі все робиться відповідно до законодавства і перспектив у цих позовах взагалі нема. Я думаю, що ця діяльність спрямована не завжди на яке реальне призупинення процесу, як на відробляння грошей, які виділяє Кремль, - переконаний  Дмитро Горєвой.