Психологічні тренування засуджених пройшли у кіровоградській «шістці»

 • 12 лип. 2016 15:29
 • 971
  • Новина Психологічні тренування засуджених пройшли у кіровоградській «шістці» Ранкове місто. Кропивницький

  Вчора у Кіровоградській виправній колонії у рамках місячника по профілактики самогубств і ауто агресивних дій, психологічною службою установи проведено аутогенне тренування засуджених.

  Перевага автогенного тренування засуджених, в тому що людина сама працює над собою, а саме змінами у собі. Це надзвичайно розширює результат у часі, бо самоконтроль людини вироблений під час тренування набагато дієвіший  від контролю соціального тренування. Змінивши стереотипи у поведінці засуджених вони забезпечують себе від неадекватних вчинків у відповідь на існуючу або удавану загрозу, образи, труднощі.

  Даний вид роботи постійно використовується психологічною службою установи як такий що цілеспрямовано та ефективно впливає на особистість, змінюючи тільки необхідні риси чи якості засудженого.   

  Також для засудженого, котрого турбує відсутність спокою  була застосована прогресивна релаксація: повне розслаблення основних груп м´язів.

  Існують наукові дані про те що існує зв'язок емоційного стану та різними групами м´язів, особливо мімічних.

  Так веселощі супроводжуються посмішкою, сум відповідним виразом обличчя. Тому знаючи цей взаємозв’язок можна викликати зворотню реакцію. Наприклад розтянувши губи у посмішці можна спостерігати умовно-рефлекторне покращення настрою.

  Ефект від даного виду релаксації, було відчутно через деякий час, що проявлявся у знижені тривожності на нормальний рівень.

  Петро Проскуров