Психологи Служби порятунку Кіровоградщини продовжують навчати громадян методам надання першої психологічної допомоги

  • 9 вер. 2023 12:00
  • 391
    • Новина Психологи Служби порятунку Кіровоградщини продовжують навчати громадян методам надання першої психологічної допомоги Ранкове місто. Кропивницький

    За твердженням фахівців, надати першу психологічну допомогу постраждалим в екстремальних ситуаціях може кожен, хто володіє такою методикою, навіть не маючи при цьому спеціальної освіти. Аби допомогти якомога більшій кількості громадян опанувати техніки надання першої психологічної допомоги, психологи Головного управління ДСНС у Кіровоградській області проводять тренінги у багатьох організаціях.

    8 вересня психолог Головного управління провела тренінг на тему: «Надання першої психологічної допомоги» для працівників Відділу обслуговування громадян №4 (сервісного центру) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, що у місті м. Олександрія.

    Під час воєнних дій психіка людини перебуває в постійному напруженні. Реакціями на стреси та травматичні події можуть бути страх, ступор, плач, агресія, почуття провини, апатія. З такими почуттями багато людей стикаються і у повсякденному житті. Щоб впоратися зі стресом самостійно, підтримати психіку та допомогти своїм близьким, фахівцями розроблено дієві психологічні техніки.

    Людині властиво перейматися почуттями тих, хто страждає: вислухати, допомогти зберігати спокій, оцінити базові потреби іншої особи, зрозуміти, що її зараз турбує. Дуже важливо не робити власних припущень щодо потреб іншої людини, а краще дізнатися про це від неї самої. Під час надання першої психологічної допомоги в екстремальних умовах необхідно подбати про інформування постраждалих стосовно того, де вони можуть задовільнити свої базові потреби. Зокрема, пояснити, де є тимчасовий прихисток та можна отримати воду, їжу і ліки. Важливо зорієнтувати людей щодо безпечних місць для їх перебування та потенційних небезпек для них, а також, за можливості, зв’язати постраждалих з їхньою соціальною підтримкою — сім’єю та друзями.

    Так, керуючись головним принципом надання першої психологічної допомоги постраждалим “не нашкодь”, працівники здобували практичний досвід у супроводі психолога Служби порятунку.

    Джерело: ГУ ДСНС України у Кіровоградській області