Рада національної безпеки попереджає про загрозу дефіциту води

 • 14 трав. 2020 12:24
 • 725
  • Новина Рада національної безпеки попереджає про загрозу дефіциту води Ранкове місто. Кропивницький
   
  Державне агентство водних ресурсів України попередило Раду нацбезпеки та оборони про загрозу водного дефіциту у басейнах деяких річок.
   
  Про це повідомляє прес-служба РНБО.
   
   
  Питання водних ресурсів розглядали на засіданні робочої групи «з питань безпеки водних ресурсів держави та забезпечення населення якісною питною водою в населених пунктах України».
   
  Зокрема, за інформацією Держагентства водних ресурсів, останні п’ять років в Україні були маловодними.
   
  «Існує ймовірність виникнення водного дефіциту у басейнах деяких річок, які мають значне антропогенне навантаження», — йдеться у повідомленні.
   
  Секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що маловоддя вимагатиме оптимізації використання води та економії. Зокрема Данілов запропонував провести повну інвентаризацію джерел підземних вод питної якості й артезіанських свердловин, аби залучити їх до систем водопостачання.
   
  - Під час засідання також йшлося про необхідність залучення додаткових фінансових ресурсів для модернізації систем централізованого водопостачання для забезпечення населення якісною питною водою. Також було ініційовано й обговорено питання стосовно необхідності розробки водної стратегії України, — повідомляє РНБО.
   
  За підсумками засідання ухвалили протокольне рішення з рекомендаціями уряду щодо водної безпеки України.
   
  Раніше повідомлялось, що рівень води в Десні впав до історичного мінімуму.