Рятувальники пояснили кропивничанам, що робити, якщо втрапили під завал

 • 19 січ. 2023 17:40
 • 422
  • Новина Рятувальники пояснили кропивничанам, що робити, якщо втрапили під завал Ранкове місто. Кропивницький
   
  Що робити громадянам, якщо потрапили під завал? Пам’ятайте, що до місця події вже прямують всі екстерні служби, наголошують у ДСНС України.
   
   
  1. Кличте на допомогу! Намагайтеся кричати, подавати сигнали. Ні в якому разі не використовуйте сірники чи запальнички – це може призвести до вибуху.
  2. У “хвилини тиші”, що влаштовують рятувальники аби почути людей, які опинилися під завалами, якомога голосніше кричіть та подавайте сигнали.
  3. Якщо поряд є мобільний телефон та зв'язок - зателефонуйте рідним або на номер 101 та повідомте, де перебуваєте.
  4. Якщо вас помітили, пам’ятайте, що потрібен час, щоб вас визволити. Спробуйте заспокоїтися і чекайте на допомогу.
  5. Якщо вас ніхто не чує - спершу оцініть обставини навколо.
  6. Спробуйте обережно вивільнити руки та ноги. Якщо частину тіла притиснуло уламком і звільнити її неможливо - одразу розпочніть масажувати ділянку тіла вище затиснутої. Це потрібно, щоб підтримати циркуляцію крові та врятувати кінцівку.
  7. Вкрай важливо не зрушити перекриття чи балки, на яких все тримається. Тому не намагайтеся самотужки розбирати завали довкола себе.
  8. Якщо вам вдалося вибратися - огляньте себе на наявність травм та ран. За можливості надайте собі та іншим першу домедичну допомогу.
  9. Якщо розумієте, що немає сил і можливості вибратися самотужки, продовжуйте кликати на допомогу та чекати на рятувальників.
  10. В очікуванні порятунку намагайтеся не отримати переохолодження (якщо поряд є якийсь одяг - спробуйте загорнутися в нього).