Робота ноутбука від акумулятора чи адаптера живлення?

 • 28 трав. 2024 11:48
 • 385
  • Новина Робота ноутбука від акумулятора чи адаптера живлення? Ранкове місто. Кропивницький

  Як найкраще використовувати ноутбук, тільки від однієї батареї або з підключеним зарядним пристроєм?

  Це одвічне питання багатьох, якщо не всіх користувачів портативного обладнання. Ця тема регулярно піднімається, коли ми купуємо новий лептоп.

  У сучасних акумуляторів є один спільний ворог - час, оскільки ємність накопичувача з часом зменшується. Нижче розглянемо переваги та недоліки трьох режимів живлення ноутбука: робота від батареї, живлення від батареї та джерела живлення або під'єднання лише адаптера 220В.

  Робота ноутбука тільки від батареї

  У такій конфігурації головне уникати розрядки акумулятора до 0%. Також бажано постійно підтримувати рівень заряду батареї в діапазоні 60-90%. Це правило дійсне тільки для літій-іонних і літій-полімерних батарей. Щоб акумулятор не розряджався до 0%, то в налаштуваннях операційної системи активуйте опції, що відповідають за перехід у сплячий режим або вимкнення комп'ютера, коли індикатор живлення показує менше 5-10%. У сімействі Windows він автоматично встановлюється на 7%.

  Робота з під'єднаною батареєю і блоком живлення

  У цьому режимі акумулятор завжди повністю заряджений і практично не використовується, оскільки живлення надходить від мережі. У цього рішення є недоліки, які негативно позначаються на терміні служби окремих елементів. Тут варто зазначити, що оптимальне робоче середовище для літій-іонних накопичувачів перебуває в діапазоні від 0 до 25 градусів Цельсія, а більш висока температура призводить до зменшення продуктивності акумулятора. Наприклад, безперервна робота при 60 градусах протягом 3 місяців може знизити ємність акумулятора до 40%.

  Щоб уникнути подібних проблем, необхідно хоча б раз на тиждень відключати комп'ютер від джерела живлення і повністю перезаряджати акумулятор. також треба використовувати сумiсний БЖ, для ноутбука Asus шукайте тут https://www.aks.ua/catalog/zaryadnoye-ustroistvo-noutbuk/brend-noutbuka/asus.

  Робота тільки від мережі

  Це кращий спосіб експлуатації ноутбука, коли він використовується як стаціонарний ПК. У цьому разі акумулятор необхідно зарядити до 50-60%, а потім витягти з ноутбука. Однак варто розуміти, що батарея ноутбука працює як ДБЖ, і після її відключення, будь-яка втрата напруги в мережі призведе до повного вимкнення або перезавантаження комп'ютера. Робота тільки від джерела живлення краща в ситуаціях, коли ноутбук використовується для ігор. При цьому блок живлення повинен мати пристойний запас потужності, а інакше в момент пікового споживання енергії ПК буде довільно відключатися. Якщо ваш блок живлення не справляється, то вибрати відповідний варіант марки Samsung з належними вихідними параметрами допоможуть тут https://www.aks.ua/catalog/zaryadnoye-ustroistvo-noutbuk/brend-noutbuka/samsung.

  В якому режимі буде використовуватися ноутбук, залежить тільки від людини, яка ним володіє. Зі свого боку ми рекомендуємо змішувати 3 представлені режими потужності і використовувати їх по черзі.