Рішенням уряду всі теплові електростанції переводяться на енергоощадний режим роботи

  • 16 лют. 2017 11:03
  • 926
    • Новина Рішенням уряду всі теплові електростанції переводяться на енергоощадний режим роботи Ранкове місто. Кропивницький

    Через «блокаду» тимчасово непідконтрольних територій України, що спричинило штучний дефіцит антрацитового вугілля, з якого виробляється третина всієї електроенергії в країні, Уряд ухвалив рішення про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії. Відповідне рішення прийнято Кабінетом Міністрів України.

    На теплових електростанціях, для яких антрацитове вугілля є основним у виробництві енергії, будуть введені спеціальні заходи економії цієї сировини. Тобто українські ТЕС переходять в енергоощадний режим роботи. Навантаження збільшиться на атомні станції і на ТЕС, що працюють на іншій групі вугілля.

    Запровадження надзвичайних заходів на ринку електричної енергії не означає автоматичного відключення електроенергії і тепла для населення. Уряд робитиме все для того, щоб мінімізувати будь які-негативні наслідки для українських громадян. «Віялові» відключення українських осель від електроенергії можливі у крайніх випадках і про це Уряд заздалегідь інформуватиме населення.

    На думку урядовців, подальше перекриття залізничних шляхів загрожує серйозними економічними та соціальними проблемами України.Адже на тимчасово непідконтрольних територіях України розташовані не лише вугільні підприємства, а й металургійні компанії, які сплачують до Державного бюджету країни чималі податки, з яких виплачуються заробітні плати та пенсії. Зупинка роботи українських металургійних підприємств – це й суттєве зменшення надходження валютної виручки в країну, загроза для стабільності української валюти.

    Більше того, у разі зупинки теплоелектростанцій через штучно створений дефіцит антрацитового вугілля сотні тисяч українських сімей посеред зими(? -авт.) опиняться без тепла і світла. Через знеструмлення водоканалів міста опиняться у стані гуманітарної катастрофи. Якщо труби, в яких замерзне вода, розірвуться, доведеться замінювати усю систему водопостачання міст.

    В умовах військової агресії Російської Федерації, створення для людей додаткових стресових ситуацій є недопустимим. Тому уряд вкотре звертається до ініціаторів «блокади» з вимогою  подумати про економічні й соціальні наслідки таких дій для України.

     

    Тим часом, у штабі блокади повідомили про дії, які зроблять у відповідь на рішення Кабінету міністрів. Про це в коментарі InfoResist заявив один з організаторів товарної блокади на Донбасі, ветеран АТО Анатолій Виногродський.

    "Якщо буде впроваджуватися віялове відключення, тоді ми встановимо ефективний український контроль над енергетикою цієї країни. І це буде несподіванкою для наших правителів. Ви ж знаєте - ми діємо несподівано. Ми дуже креативні хлопці".
    Виногродський додав, що для встановлення ефективного контролю не потрібно захоплювати електростанції.

    "Віялове відключення включається тут на Жилянській (Міністерство палива та енергетики). Навіщо чіпати електростанції?", - говорить він додавши, що і міністерство захоплювати не збираються.

    "Я хочу щоб цей уряд, поки воно ще уряд, головою думало, а не влаштовувало цирк з віяловими відключеннями. Тому що на сьогоднішній день у них немає підстав цього робити. Віялове відключення -  це політичний тиск на тих, хто займається блокадою. Тільки політичний. Тому що у них  є можливість збільшити генерацію електроенергії за рахунок атомних станцій і прибрати теплоелектростанції", - говорить він.

    Також Виногродський поставив запитання до Кабміну, куди поділися гроші, які платив народ України за енергонезалежність.

    "Кабінет міністрів ввів режим надзвичайного стану в енергетиці не в зв'язку з нашими діями, а в зв'язку з бездіяльністю протягом трьох років. Чому? Ви пам'ятаєте, що з квітня минулого року ми платимо підвищені тарифи за енергонезалежність нашої держави. У мене виникає зустрічне запитання до Кабінету міністрів:" 10 мільярдів, які зібрані на різниці в тарифах - де незалежність? ", - сказав він.