СБУ спільно з правоохоронцями США, Великої Британії та ЄС викрила міжнародне угруповання хакерів-вимагачів

 • 22 лют. 2024 10:00
 • 206
  • Новина СБУ спільно з правоохоронцями США, Великої Британії та ЄС викрила міжнародне угруповання хакерів-вимагачів Ранкове місто. Кропивницький

  Кіберфахівці Служби безпеки спільно з правоохоронними органами США, Великої Британії, Євросоюзу та інших країн-партнерів провели масштабну спецоперацію у різних частинах світу.

  У результаті спільних дій викрито учасників потужного міжнародного угруповання хакерів під назвою «LockBit».

  За матеріалами справи, зловмисники викрадали у відомих компаній таємну інформацію і персональні дані, а потім вимагали за них «викуп».

  Серед організаторів та учасників угруповання були громадяни України та рф.

  Протягом майже 5 років зловмисники здійснили більше ніж 3 тис. кібератак проти фінансових установ та корпорацій західних країн, які надають оборонну допомогу Україні.

  Задокументовано, що тільки з однієї із американських компаній хакери вимагали понад 90 млн доларів США.

  Для викрадення корпоративних відомостей хакери використовували спеціально розроблені програми-вимагачі.

  За даними розслідування, учасники угруповання дистанційно «запускали» шкідливе програмне забезпечення на комп’ютери користувачів.

  Після цього «вірус» збирав закриту інформацію, а потім блокував роботу комп’ютерної техніки і «пропонував» її відновити після сплати грошей.

  У разі відмови – зловмисники погрожували не тільки паралізувати весь технологічний процес потерпілих компаній, але й «злити» їхні конфіденційні відомості у відкриту мережу.

  У результаті багатоетапної спецоперації СБУ та західних партнерів даркнет-сайти хакерського угруповання заблоковані правоохоронцями.

  Крім того у США та семи країнах Євросоюзу вилучено понад 30 серверів, з яких зловмисники проводили кібератаки і де зберігали викрадені дані.

  Разом з цим заблоковано понад 200 криптовалютних рахунків злочинного угруповання.

  У ході слідчих дій в Україні виявлено мобільні телефони та комп’ютери з доказами незаконної діяльності. Отримані речові докази будуть надані міжнародним партнерам для продовження розслідування та притягнення винних до відповідальності.

  Кібероперацію проводили спільно з Національною поліцією, Європолом та Офісом Генерального прокурора.

  Джерело: Служба безпеки України