СБУ викрила колишнього заступника міністра охорони здоров’я на оборудках

 • 28 вер. 2022 13:35
 • 369
  • Новина СБУ викрила колишнього заступника міністра охорони здоров’я на оборудках Ранкове місто. Кропивницький
   
  СБУ викрила колишнього заступника міністра охорони здоров’я на оборудках під час запуску цифрової медицини, про це у ФБ пише Управління СБУ.
   
  Кіберфахівці Служби безпеки викрили ексзаступника міністра, чиї дії призвели до збитків держави на 2 млн гривень та зашкодили створенню реєстру донорів. Зокрема, Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та її інтегрування до систем іноземних держав та міжнародних організацій. 
  За даними слідства, відповідно до програм реформування медичної галузі представники МОЗ мали запровадити електронний реєстр живих донорів стовбурових клітин. Гроші під запуск проєкту були надані у вигляді кредитних коштів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку.
   
  Наприкінці 2018 року для впровадження заходів цифровізації заступник міністра укладає угоду з керівником однієї зі столичних ІТ-компаній. Згідно з підписаним документом підприємство отримало кошти на встановлення у відомстві програмного забезпечення для роботи відповідного реєстру донорів.
  Втім, підрядники не виконали договірних зобов’язань і не надали МОЗ необхідні технології. При цьому високопосадовець підписав акт приймання-передачі програмної продукції.
  На підставі здійсненого кіберрозслідування та зібраних доказів Служба безпеки ініціювала проведення судових комп’ютерно-технічних і почеркознавчих експертиз, які підтвердили причетність колишнього топчиновника до незаконних дій. Серед іншого – підтверджено автентичність його підпису у фінансових документах.
   
  Наразі колишньому високопосадовцю повідомлено про підзору.
  Триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин правопорушення і притягнення до відповідальності винних осіб.
  Заходи з викриття проводили співробітники Кібердепартаменту Служби безпеки спільно з ДБР за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури.
  Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.