Сергій Кузьменко вимагає підняти заробітки на Кіровоградщині

  • 1 черв. 2016 10:51
  • 972
    • Новина Сергій Кузьменко вимагає підняти заробітки на Кіровоградщині Ранкове місто. Кропивницький

    Коментуючи озвучену директором департаменту економічного розвитку і торгівлі Ніною Рахубою під час апаратної наради аналітичну інформацію щодо результатів розвитку господарського комплексу Кіровоградщини у січні-квітні поточного року та ситуації із заробітками в області, Сергій Кузьменко наголосив, що "коли ми говоримо про соціально-економічний розвиток нашого краю, то це не просто статистика і набір цифр, це рівень життя людей". А тому і голови райдержадміністрацій, і керівники різних державних служб в області – всі, на кого державою покладені відповідні повноваження – мають чітко усвідомлювати, що за розміром отримуваної заробітної плати люди не лише оцінюють стан справ у державі. За рівнем оплати праці, а, значить, і за рівнем свого життя, вони формують і ставлення до держави.

    Суттєве зменшення (майже у два рази!) навантаження на фонд оплати праці, на яке пішла держава, за словами голови ОДА, мало б дзеркально відобразитись на розмірі заробітної плати в області у бік її збільшення. Однак статистична інформація за перші чотири місяці року свідчить, що про особливі успіхи в цьому напрямку поки що говорити не доводиться.

    Як зазначила Ніна Рахуба, за січень-квітень середній розмір заробітної плати в області склав 3488 гривень. І хоча він зріс, порівняно з аналогічним періодом 2015 року, і в загальному розмірі (на 23,2%, торік було 2832 гривні), і по основних секторах економіки (у промисловості – на 24,1%: було 3301 гривня, нині – 4097 гривень, у сільському господарстві – на 33,4%: було 2546 гривень, стало 3397 гривень), однак в Україні середня заробітна плата за січень-березень (за 4 місяці даних ще немає) склала 4618 гривень. Тобто Кіровоградщина суттєво відстає від інших регіонів держави.

    Сергій Кузьменко нагадав про проведені з представниками бізнесу зустрічі, де йшлося про необхідність підвищення заробітної плати працівників, і де, здавалось, було досягнуто порозуміння, що бізнес в цьому питанні має бути відповідальним, однак озвучені цифри на даний час це не підтверджують.

    – Тож вам треба регулярно проводити робочі зустрічі з керівниками підприємств, підприємцями, бухгалтерами, – звернувся до голів РДА та інших посадовців районів і міст, які перебували на онлайн-зв’язку, Сергій Кузьменко, – спілкуватися з ними і пояснювати, що вони отримали пільгу від держави не для того, аби вирішувати власні проблеми, а для того, щоб мати можливість фінансово підтримати людей, які працюють на їхніх підприємствах. Нагадувати співрозмовникам, що зменшення податків має трансформуватися у збільшення заробітної плати.

    Обласну державну адміністрацію на сьогоднішній день не влаштовує ні розмір оплати праці в області, ні динаміка її зростання. Про це йшлося і на нараді в ОДА, що відбулася 17 травня, і за результатами якої територіям поставлено завдання проводити систематичну роботу з метою збільшення в поточному році рівня заробітної плати щонайменше на третину. Виконання цього завдання взято на контроль, проводиться постійний моніторинг стану його виконання.

    Сергій Кузьменко доручив першому заступнику голови облдержадміністрації Сергію Коваленку при підготовці до розгляду на колегії ОДА питання про результати діяльності районів за підсумками першого півріччя акцентувати увагу на виконанні головами РДА доручень і завдань, зокрема, щодо зростання рівня заробітної плати на територіях, наданням відповідної оцінки даної роботи, з огляду на її результати, та прийняттям, у разі необхідності, належних офіційних рішень.