Що змінилося в правилах взяття на військовий облік для українців
Український уряд оновив правила взяття громадян на військовий облік. Рішення було ухвалено 30 грудня, але постанову опублікували 3 січня, розповіли в Кіровоградському обласному ТЦК та СП.
Що потрібно знати:
- Відтепер військовий облік буде вестись через Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
- Реєстр наповнюватимуть уповноважені особи у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати), а також у відповідних управліннях та підрозділах СБУ і служби зовнішньої розвідки.
- Військовозобов'язані зможуть передавати про себе дані через застосунок «Дія», зокрема під час зміни місця проживання.
- На військовий облік мають ставати призовники з 16 років (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років.
- На роботу чи навчання військовозобов'язаних можуть приймати лише за наявності підтвердження, що ті стоять на військовому обліку.
- Усі центри зайнятості будуть подавати інформацію про безробітних військовозобов'язаних.
- Жінки на військовий облік мають стати лише ті, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність. Інші – за власним бажанням. Жінки-медики та фармацевти, які досі не були на військовому обліку, можуть влаштовуватися на роботу без обов'язкового взяття на військовий облік до 2026 року.
- Військовий облік набуде різних видів: персонально-якісний (вестимуть територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), персонально-первинний (вестимуть органи місцевої влади) та персональний (вестимуть підприємства, установи, державні органи, навчальні заклади, де працює або навчається військовозобов'язаний).
- Військовий облік поділять на загальний та спеціальний. У загальному будуть ті військовозобов'язані, які не мають броні, а в спеціальному – ті, які мають її.