Ситуація в державі стосовно захворюваності Covid-19, штаму «Омікрон» – ВА.5
Чи актуальна сьогодні вакцинація
В Європі вже більше місяця спостерігається постійне збільшення кількості хворих на коронавірус. Зокрема, лабораторії виявляють переважно новий штам «Омікрон» – ВА.5. Даний підвид в рази заразніший.
По всій Україні останнім часом зростає кількість тих, хто занедужав на Covid-19. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко стверджує, що минулого тижня було виявлено 3 893 випадки заражень. А це на 40% більше ніж тижнем раніше. Представники галузі охорони здоров’я вкотре наголошують, що не дивлячись на ситуацію, варто берегти себе від захворювань. Життя - не казино ,воно не дасть вам безкоштовні фріспіни чи додаткові можливості, якщо людина сама собі їх не забезпечить.
Що варто чекати українцям восени
Якщо подібна ситуація буде спостерігатися надалі, то восени українців чекає ще одна хвиля захворювання. Наскільки інтенсивним буде зараження коронавірусом населення не в змозі спрогнозувати навіть найкращі співробітники епідеміологічної служби. Про всяк випадок лікарні країни підготували додаткові місця в інфекційних відділеннях.
Не відкидається можливість, що восени людям знову запропонують дотримуватися масочного режиму, а також будуть активовані інші профілактичні заходи.
Люди, що знаходяться в групі ризику
Коронавірус, в тому числі і Омікрон, мутував вже багато разів. Тому, очевидно, що заразитися може кожен. Однак, хтось перенесе захворювання досить важко, а хтось навіть про нього не дізнається. Найбільш уразливими перед хворобою, як і раніше, є люди:
• Віком старше 60 років;
• з хронічними захворюваннями;
• з імунодефіцитними станами;
• невакциновані.
Що стосується соціального фактору, то більше шансів заразитися у того, хто має велику кількість контактів кожного дня. Тобто заразитися можуть:
• Студенти;
• викладачі;
• школярі і т.д.
Епідеміолог радять людям, якщо у будь-кого з’явилися найменші симптоми захворювання варто залишитися вдома, попередити сімейного лікаря та не наражати оточуючих на небезпеку.