Ситуація в енергетиці станом на 20:00 14 березня

  • 15 бер. 2022 14:11
  • 512
    • Новина Ситуація в енергетиці станом на 20:00 14 березня Ранкове місто. Кропивницький
     
    Головне:
     
    Російські терористи підірвали частину боєприпасів на майданчику Запорізької АЕС біля руїн учбово-тренувального центру та енергоблоку №1
     
    Російські війська обстріляли будівлю на території підземного газосховища Олишівка (Чернігівська область) 
     
    Європа планує прийняти новий пакет санкцій проти російських «Роснафти», «Транснафти» та «Газпром нафти» та заборонити інвестувати в ці компанії
     
    Стабільність інфраструктури
     
    Енергосистема України, незважаючи на значні пошкодження енергетичної інфраструктури ворожими військами, працює стабільно, частота підтримується на рівні 50 Гц в допустимому діапазоні.
    Ремонтні бригади ОСП та ОСР докладають максимум зусиль для відновлення електропостачання.
    У Миколаївській області було заживлено понад 59 тисяч абонентів, у Донецькій - відновлено електропостачання 14 тисячам споживачів, у Харківській - 10 тисячам, у Сумській - 3 тисячам.
    Вживаються заходи для підвищення надійності електропостачання Києва.
     
    Запорізька АЕС та місто Енергодар все ще перебувають під контролем російських військових формувань. Поточний стан енергоблоків без змін: працюють два енергоблоки, два енергоблоки в ремонті (№ 1 та № 6), решта – зупинені. Дві високовольтні лінії 750 кВ (Запорізька та Південно-Донбаська) досі не підключені.
    Російські терористи підірвали частину боєприпасів на майданчику Запорізької АЕС біля руїн учбово-тренувального центру та енергоблоку №1. І планують далі здійснювати підриви на найбільшому ядерному об'єкті Європи. Зараз на Запорізькій АЕС присутні 11 представників "Росатома". Під час вибухів персонал залишав робочі місця. Чи змінився радіаційний фон на території Запорізької АЕС після вибухів, наразі невідомо.
     
    47% потужностей генерації ВДЕ перебувають під загрозою в областях активних бойових дій:
    Під час обстрілу російськими окупаційними військами села Олишівка (Чернігівська область) снаряд влучив у будівлю на території підземного газосховища. Пошкоджена насосна станція подачі метанолу на майданчик газозбірного пункту. Наразі персонал газосховища евакуйований. Із комунікацій майданчика газозбірного пункту стравлений газ. Всі зовнішні комунікації відключені. Жертв та постраждалих серед працівників Олишівського ПСГ немає.
     
    За минулу добу 13 березня магістральними газогонами було спрямовано 109,7 млн кубометрів газу для потреб країни.
    Фахівці Миколаївського ЛВУМГ запускають в роботу газорозподільну станцію “Баштанка”. У ГРС “Баштанка” 13 березня влучив снаряд, а також були пошкоджені газорозподільні мережі Миколаївоблгазу. Вранці 14 березня фахівці ОГТСУ завершили ремонтні роботи на газопроводі до ГРС і подали газ до вихідного крана, щоб відновити газопостачання для понад 12 тис. мешканців міста.
     
    Активні бойові дії в Донецькій, Луганській, Київській, Запорізькій та Харківській областях поки не дозволяють ліквідувати пошкодження і відновити роботу 37 ГРС для газопостачання низки населених пунктів, в тому числі — Маріуполя, Бердянська, Гостомеля, Ірпеня, Ворзеля та інших. Ремонтні бригади ОГТСУ моніторять ситуації, шукають можливості і при першій же нагоді розпочнуть відновлювальні роботи на цих об'єктах.
     
    Міжнародний вимір та санкції
    ЄС хоче посилити санкції проти російських енергокомпаній. Європа планує прийняти новий пакет санкцій проти російських «Роснафти», «Транснафти» та «Газпром нафти» та заборонити інвестувати в ці компанії.
     
    За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Укргідроенерго, Нафтогаз